Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPaslaugos gyventojamsPaslaugos versluiVerslas

Kadastriniai matavimai – kada ir kam jų reikia?

kadastriniai matavimaiKadastriniai matavimai daugiausiai yra siejami su pastatais ir įvairiais statiniais, tačiau kartais ir su žemės sklypais. Šių matavimų metu yra nustatomi objektų geometriniai duomenys, į kuriuos įeina ir pastato sklypas, kuriam taip pat reikia atlikti geodezinius ar kadastrinius matavimus. Trumpai tariant, kadastriniai matavimai paprastai neįmanomi be geodezinių matavimų ir atvirkščiai. Kad ir kaip bebūtų, pastatų kadastriniai matavimai yra dažnesni nei žemės sklypų, todėl pravartu žinoti kokiais atvejais jie yra reikalingi ir kokie procesai jų metu yra atliekami.

Kadastriniai matavimai atliekami pastačius naują statinį, ar seną suremontavus ar pertvarkius iš pagrindų, jeigu Lietuvos statybos įstatymo nustatyta tvarka privalomas jų statybos leidimas ar pripažinimas naudoti. Nepaisant to, bet kuris fizinis ar juridinis asmuo gali kreiptis dėl šių matmenų atlikimo savo iniciatyva, ne tik įstatymų nustatyta tvarka. Dažniausiai yra atliekama gyvenamųjų, sodo namų, butų, patalpų, bendrabučių, palėpių, komercinių ir pramoninių patalpų matavimai. Į pastatų kadastrinių matavimų objektus įeina ne tik pastatai, tai gali būti ir įvairūs inžineriniai tinklai, tokie kaip vandentiekio, dujų, nuotekų ar kitos sistemos. Iš šio sąrašo yra aišku, kad dėl šių matavimų atlikimo kreipiasi tiek didžiulės įmonės, tiek paprasti gyventojai, todėl tai yra dažnas ir svarbus veiksnys statyboje ar rekonstravime.

Kadastriniai matavimai yra kompleksiškas procesas į kurį įeina daug skirtingų veiksmų. Pirmiausiai yra išmatuojamos statinių ribos, nustatomi statinių parametrai, pagrindinių konstrukcijų statybinė medžiaga, plotas, tūris ir kiti techniniai duomenys, reikalingi statinių duomenis įrašyti į kadastrą. Taip pat yra nustatomos statinio, kaip atskiro objekto, centro taško koordinatės valstybinėje koordinačių sistemoje. Iš visų šių duomenų nustatoma statinio paskirtis, pavadinimas bei adresas, taip pat patikslinami žemės sklypų planai ir, žinoma, apskaičiuojama vidutinė statinio rinkos vertė. Galiausiai, yra užpildomos statinių kadastro duomenų formos bei suformuojama nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų byla.

Dėl šių matavimų atlikimo pravartu kreiptis ne tik pastačius naują statinį ar suremontavus seną, bet ir siekiant savo nekilnojamą turtą parduoti. Šiuo metu vienas iš patikimiausių nekilnojamo turto duomenų įrodymas yra kadastrinių matavimų byla, kurių tikrai gali pareikalauti pirkėjas, norintis įsigyti Jūsų parduodamą statinį. Šių matavimų svarbą turėtų atsiminti ir pirkėjai ir nebijoti jų paprašyti norimo įsigyti nekilnojamojo turto savininko, ar net pasiūlyti prieš perkant, juos kartu sudaryti. Visa tai ateityje apsaugos dėl galimų nesusipratimų ir užtikrins, kad nenusipirksite katės maiše.

Visi šie atvejai įrodo, kad pastatų kadastriniai matavimai yra dažni veiksniai ne tik statybų, bet r nekilnojamojo turto pirkimo/pardavimo procesuose. Dėl šios priežasties, pravartu pasidomėti apie juos daugiau ir atsiradus poreikiui, kreiptis į savo srities profesionalus, licencijuotus specialistus, kurie pasirūpins visų minėtų ir kitų reikalingų darbų atlikimu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts