Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiPaslaugos gyventojams

Jei jūs svarstote, kaip gauti vartojamąją paskolą, tuomet turbūt taip pat keliate sau klausimą, ar šiomis dienomis yra sudėtinga gauti paskolą ir kaip kreditoriai vertina savo potencialių klientų finansinę padėtį.

Dabartinė padėtis, kuri vyrauja finansinių paslaugų rinkoje, yra visiškai kitokia nei buvusi prieš dešimtį metų. Dabar nepakanka užpildyti paskolos paraišką, kad vos po kelių valandų savo banko sąskaitoje galėtumėte matyti norimą pinigų sumą. Paskolų suteikimo tvarka ir procesas yra kur kas griežtesnis ir sudėtingesnis. Todėl galvojantiems apie vartojamąsias paskolas, verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių detalių.

Finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis

Jei norite gauti vartojamąją paskolą ir kreipiatės į pasirinktus kreditorius, labai svarbus vaidmuo tenka jūsų turimiems finansiniams įsipareigojimams. Ilgą laiką vartotojai manė, kad kreditoriai atsižvelgia tik į žmogaus turimas paskolas. Tačiau tai yra labai neteisingas požiūris, kadangi finansiniais įsipareigojimais yra pripažįstamas ir lizingas bei kreditinės kortelės. Tuo tarpu, jei jūs turite kreditines korteles, kurių nenaudojate ir kurios yra papildytos, turbūt manote, kad tai nebus traktuojama kaip finansinis įsipareigojimas? Tačiau, deja, bet jūs ir vėl klystate. Nepaisant to, kad kreditinė kortelė gali būti pilnai papildyta, ji bus traktuojama kaip finansinis įsipareigojimas. Visa tai labai akivaizdžiai ir reikšmingai sugriežtina visą paskolų suteikimo tvarką.

Gaunamos mėnesinės pajamos

Suprantama, kad be oficialių pajamų vartojamosios paskolos gauti negali nei vienas, tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad didžiulę įtaką turi ir gaunamų pajamų dydis. Todėl jei jus domina vartojamoji paskola, galite būti tikri, kad kreditoriai vertins jūsų pajamas.

Jei jūs dirbate pagal darbo sutartį, tuomet informacija apie jūsų oficialias pajamas kreditoriams bus matoma SODROS sistemoje. Tuo tarpu, jei jūs pagal darbo sutartį nedirbate, kreditoriai prašys jūsų pateikti papildomus dokumentus, pvz., metinę pajamų deklaraciją (už vienerius, dvejus arba trejus metus), individualios veiklos pažymos, verslo liudijimo, civilinės paslaugų sutarties ar kito jūsų vykdomą komercinę veiklą patvirtinančio dokumento kopiją, banko sąskaitos išrašą ar kt.

Darbo stažas

Kuomet kalbama apie vartotojų mokumo vertinimą, niekuomet nereikia pamiršti ir darbo stažo. Klaidinga manyti, kad kreditoriai atsižvelgia į visą žmogaus turimą darbo stažą. Jiems šiuo atveju aktualus tik darbo stažas potencialaus kliento dabartinėje darbovietėje. Jis negali būti trumpesnis nei keturi mėnesiai.

Šeimyninė padėtis

Kiekvienam kreditoriui svarbia tampa ir žmogaus šeimyninė padėtis. Jei žmogus gyvena santuokoje ir kreipiasi dėl vartojamosios paskolos, jis turi nuspręsti ar kreipsis vienas, ar su bendraskoliu. Jei žmogus kreipiasi vienas, tuomet jo finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 20 proc. jo gaunamų mėnesinių pajamų. Tačiau jei žmogus kreipiasi su bendraskoliu, kreditoriai vertina visas šeimos gaunamas pajamas ir finansinius įsipareigojimus, taikydami 40 proc. finansinių įsipareigojimų ribą. Žinoma, yra atsižvelgiama ir į vaikų skaičių.

Asmeninė kredito istorija

Niekuomet nepamirštama įvertinti ir žmogaus asmeninės kredito istorijos, kuri turi didžiulę įtaką kreditorių atsakymui. Asmeninėje kredito istorijoje atsispindi visa žmogaus iki tol priimtų finansinių sprendimų „seka“. Tai reiškia, kad kreditoriai mato, kokius finansinius įsipareigojimus žmogus yra turėjęs, kaip vykdė turėtus finansinius įsipareigojimus, ar niekada nėra pažeidęs paskolų ar lizingo sutarčių ir kt.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts