Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

spuogai ant nugarosLyg aknės ant veido būtų negana, spuogai neretai užpuola ir kitas kūno vietas. Kai kurios jų yra “mėgstamos” dažniau, kitos – rečiau, tačiau ne paslaptis, jog spuogai ant nugaros kamuoja bemaž kiekvieną, kenčiantį nuo veido aknės. Žinoma, dažnai jie sukelia mažiau nepatogumų – nugara yra mažiau matoma, rečiau dėvint atvirus drabužius galima ir visai nuslėpti šią problemą. Visgi, atėjus vasaros ir maudymosi sezonui, daugelis spuogų ant nugaros turėtojų suskumba pas dermatologus ir kosmetologus, ieškodami išeities. Deja, problemos išspręsti dažniausiai negalima nesupratus jos priežasties.

Nugaros oda yra gana riebi, čia dažnai kemšasi poros, atsiranda nešvarumų. Taip pat palyginus su veido oda, nugaroje gausu didesnių porų, o oda yra ženkliai storesnė. Tai yra vienos pagrindinių priežasčių, kodėl užsikimšus poroms jos yra puiki vieta uždegimui susidaryti. Vienas iš pagrindinių veiksnių spuogų ant nugaros susidaryme yra prakaitas. Tikriausiai visiems teko susidurti su nugaros prakaitavimu po intensyvesnio sporto ar fizinio darbo, streso. Prakaito lašeliai, susimaišę su riebalais ir negyvomis odos ląstelėmis, yra puikiausias porų užkimšimo “įrankis”. Vos pajutus prakaituojančią nugarą yra rekomenduojama nusiprausti – švarios ir gaivios odos palaikymas gali užkirsti kelią spuogų susidarymui.

Kitos svarbios spuogų ant nugaros priežastys – odai kvėpuoti neleidžiantys drabužiai. Jie sulaiko kūno šilumą ir stipriai dirgina nugaros odą. Tokiu atveju taip pat svarbiausia yra higiena – kasdienis dušas du kartus per dieną, skiriant pakankamai dėmesio nugarai, yra puiki išeitis. Visgi, labai svarbu odos dar labiau nepažeisti aštriais rankšluosčiais. Todėl rekomenduojama nugaros odą sausinti švelniai, netrinant arba leisti vandeniui nudžiūti. Labai svarbu sportuojant bei užsiimant fizine veikla dėvėti natūralių medžiagų drabužius – medvilnė yra geriausias draugas mūsų odai.

Taigi, nugarai tenka iš tiesų nemažas krūvis – ji nuolat izoliuota, odos paviršiuje aplinka drėgna ir šilta, nuolatinis mechaninis pažeidimas (trinančios kuprinės, nepatogios lovos bei rūbai) lemia itin nepalankią mikroflorą ir puikią terpę jai daugintis – būtent taip ir susidaro spuogai ant nugaros. Vienas iš pagrindinių priešnuodžių – reguliarus prausimasis nepamirštant nugaros – tai ne tik sumažins odos uždegimą, bet ir veiks kaip puiki prevencinė priemonė prieš naujų spuogų ant nugaros atsiradimą.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts