Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

spuogai ant kaktosKakta yra viena mėgstamiausių spuogų vietų. Būtent čia yra didžiausia tikimybė rasti raudoną gumbelį svarbiausių dienų rytais bei besiruošiant šventėms. Visada tuo pačiu, netinkamiausiu laiku! Šiuos spuogus panaikinti yra itin sunku. Nemažiau sudėtinga spuogus ant kaktos ir užmaskuoti, ypač neturintiems kirpčių – ši vieta yra puikiai matoma ir nemažai judanti, todėl dauguma maskuojamųjų priemonių gana greitai praranda savo efektyvumą.

Kakta priklauso vadinamajai „T zonai” – tai kaktos, nosies bei smakro  odos derinys. Šioje zonoje oda yra riebiausia, todėl ji yra problemiškiausia akne sergantiems žmonėms. Dažnai spuogai ant kaktos yra sukelti hormoninių pokyčių. Žinoma, aknę sukelti bei paskatinti gali ir netinkama higiena, pavyzdžiui, gana retas veido prausimas, specialių prausiklių naudojimas, nenuvalytas makiažas. Visgi, kamuojamiems spuogų ant kaktos yra keletas priemonių kaip kuo greičiau juos pašalinti.

Pirmasis (ir vienas sudėtingiausių!) būdų atsikratyti spuogų ant kaktos yra juos pamiršti! Išties odai labai kenkia nuolatinis jos lietimas rankomis, o ypač spuogų spaudymas. Būtent todėl nekreipti dėmesio ir naudoti įprastas priemones yra vienas veiksmingiausių „gydymo būdų”. Žinoma, yra ir kitų priemonių. Pasak kinų medicinos, spuogus ant kaktos sukelia virškinimo problemos. Net ir nuolatos nesilaikant šios gyvenimo filosofijos verta paklausyti patarimo – subalansuota mityba yra tiesiausias kelias į sveiką bei estetišką kūną. Kartais spuogai ant kaktos pasireiškia kaip alerginis atsakas į, pavyzdžiui, netinkamą plaukų šampūną. Pasirodo, pleiskanos taip pat gali užkimšti poras. Todėl pastebėjus, jog vis dažniau atsiranda spuogai ant kaktos būtų verta pakeisti šampūną – galbūt pastarasis bus silpnas alergenas ir kaktos nebeišbers.

Deja, jei spuogai ant kaktos yra nulemti genetinių ar hormoninių priežasčių, jų gydymas bus sudėtingas tol, kol nebus rasta tinkamiausia priemonė. Visgi, net ir ją radus verta nepamiršti naudotis higienos patarimais bei naudoti specialų prausiklį bei  kremą kasdien. Nors dažnai spuogų naikinimui siūloma naudoti arbatmedžių aliejų, obuolių actą, citrinos sultis ir panašias buityje naudojamas priemones, akivaizdu, jog be profesionalų konsultacijos savo veidui galima labiau pakenkti, nei padėti.

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts