Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Kelionės

skrydžiai į KutaisiKutaisi –  tai trečias pagal dydį miestas Gruzijoje ir Imereti regiono sostinė. Tai turistų mėgiama vietovė, kurią kiekvienais metais aplanko kiekvienas, kuriam įdomi Gruzija, šalies kultūra, istorija ir kiti aplinkiniai regionai.

Kaip ir prieš kiekvieną kelionę, taip ir ruošiantis skrydžiui į Kutaisi, verta plačiau pasidomėti miesto geografija, kultūra, istorija, klimatu, virtuve ir t.t.

Kutaisi įsikūręs abiejuose Riono upės krantuose. Ši vietovė yra iškilusi virš jūros lygio apie 130 metrų. Miestą supa miškai iš šiaurės ir šiaurės vakarų. Net ir pats miestas yra gana žalias, nesužalotos agrikultūros. Miesto centre yra daug sodų, parkų. Gatvės turi žaliuojančias saleles bei šaligatvius.

Kutaisi priskiriamas subtropinei klimato juostai. Vasaros čia gan karštos ir sausos, o žiemos drėgnos ir vėsios. Metinės temperatūros vidurkis šiame mieste – 14, 5 laipsniai Celsijaus.

Šalčiausias mėnuo būna sausis, kai temperatūra nukrenta iki vidutiniškai 5 laipsnių šilumos. O karščiausio mėnesio, liepos, temperatūra vidutinškai būna apie 23,2 laipsniai.

Kutaisis seniau buvo Kolchidės sostinė. Tai buvo Kaukazo karalystė, valdžiusi nuo XIII a. prieš Kristų iki 730 m. pr. Kr. kai ją užėmė persai. Tai toks senas miestas, kad apie jį rašė net graikų rašytojas Apolonijus iš Rodo savo garsiajame veikale Argonautika.

Per viduramžius iki šių laikų miestas buvo atitekęs Imeretijos karalystei, Osmanų imperijai, turkams, rusams. Iki 1991 metų, Kutaisis buvo didelis industrinis Gruzijos centras. Tačiau tais metais šaliai atgavus nepriklausomybę, smuko ekonomika, todėl Kutaisio gyventojams teko išsikraustyti į kitus miestus.

Šiandieninis Kutaisis žavi savo senamiesčiu, kalvotu ir vaizdingu reljefu. Senamiestyje išlikę daug viduramžių architektūros, Sataplijos urvas su išlikusiais dinozaurų pėdsakais ir garsių regiono bažnyčių. Be viso mieste gausu pramogų, tad skrydis į Kutaisi gali tapti puikia proga pakeliauti ir susipažinti su Gruzija iš arčiau. Žinoma, ne vien Kutaisi yra vertas dėmesio ir jūsų laiko. Kelionė bei pigūs skrydžiai į Gruziją ir kitus jos miestus gali lygiai taip pat nustebinti.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts