Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Kas yra hialurono rūgštis ir kuo ji naudinga odai?

Grožio pramonėje yra tam tikrų sunkiai suprantamų tiesų. Štai pavyzdžiui, ar žinote, kad vitaminas C gali paryškinti tamsias dėmes, o hialurono rūgštis drėkina. Kaip paaiškėja, daug apie hialurono rūgštį mes nežinojome, pavyzdžiui, skirtumas tarp jos ir natrio hialuronato (kuris iš tikrųjų yra druskos uoliena). Arba kaip iš tikrųjų tas „99 proc. hialurono rūgšties serumas veidui“, kurį visi rekomenduoja, yra ne 99 proc. hialurono rūgštis, o veikiau hialurono ir vandens mišinys.

Taigi pabandysime išties susipažinti su šiuo produktu ir sužinoti visą tiesą, kad ir kokia stulbinanti ji būtų. 

Trumpai apie hialurono rūgštį

Ingrediento tipas: Priemonė drėkinimui.

Pagrindiniai privalumai: Drėkina odą, sumažina raukšlių atsiradimą, papildo ląstelių drėgmę, pagreitina žaizdų gijimą.

Kam skirtas: Apskritai hialurono rūgštis yra saugi visų tipų odai, tačiau ji ypač naudinga turintiems sausą odą. Tačiau tie, kurie serga rožine ar egzema, pirmiau turėtų išbandyti priemonę nedideliame odos plote, kad įsitikintų, jog jis nedirgina odos.

Kada galima naudoti: Hialurono rūgštį galima vartoti du kartus per dieną ant odos, ryte ir prieš naktį odos priežiūros procedūrų metu, tačiau švirkščiamą hialurono rūgštį ir geriamą hialurono rūgštį turi skirti gydytojas.

Puikiai veikia su: vitaminu C, vitaminu B5 ir glikolio rūgštimi.

Negalima naudoti su: nenustatyta ingredientų turinčių neigiamą reakciją su hialurono rūgštimi

Kas yra hialuronas?

Hialurono rūgštis arba tiesiog trumpiau hialuronas yra molekulė, natūraliai randama mūsų odoje, taip pat jungiamajame audinyje. Hialurono rūgštis yra polisacharidas natūraliai randamas žmogaus organizme. Hialuronas veikia kaip mūsų sąnarių, nervų, plaukų, odos ir akių drėkinimo priemonė. Pagrindinė hialurono užduotis ir privalumas – drėgmės surišimas ir išsaugojimas.

Jei trūksta hialurono, oda tampa sausa, atsiranda sąnarių skausmai ir kiti nemalonūs kūno pojūčiai. Yra daugybė būdų vartoti hialuroną ir papildyti drėgmės atsargas organizme. Jūs galite vartoti hialurono rūgštį kaip maisto papildus, tačiau prieš tai rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju. Paprastai hialuronas naudojamas kaip vietiniam gydymui arba kaip kosmetikos priemonė, pvz., serumas, losjonas ar drėkinamasis veido kremas, tačiau jis taip pat naudojamas injekcijoms.

Hialurono rūgšties privalumai

Kodėl grožio industrija taip susidomėjusi hialuronu? Paslaptis slypi pažiūros stebuklingame gebėjime išlaikyti drėgmę. Tyrimai parodė, kad hialurono rūgštis yra nepaprastai gerai sujungiama su vandens molekulėmis, todėl tai yra pagrindinis odos drėgmės išlaikymo veiksnys. Drėgmės trūkumas yra vienas iš pagrindinių senėjančios odos kaltininkų, todėl hialurono rūgštis kosmetikos priemonėse leidžia sustabdyti senėjimą.

  • Hialuronas išlaiko drėgmę: Hialurono rūgštis padeda užpildyti ir išlaikyti ląstelių drėgmę, todėl oda tampa elastinga.
  • Sumažina raukšlių atsiradimą: kadangi drėgmės netekimas yra viena iš pagrindinių raukšlių atsiradimo priežasčių, hialurono rūgštis papildo prarastą drėgmę ir padeda sumažinti bet kokių smulkių raukšlių atsiradimą.
  • Greitai absorbuojamas: Skirtingai nuo kai kurių odos priežiūros produktų, hialurono rūgštis greitai įsigeria į odą, o tai reiškia, kad reikia naudoti mažiau produkto.
  • Nedirgina: hialurono rūgštis dažniausiai nedirgina ir yra saugi naudoti visų tipų odai.

Apskritai, hialurono rūgštis puikiai tinka naudoti ant odos, nes ji apsaugo nuo drėgmės praradimo. Tačiau priemones su hialuronu naudokite protingai. Visada tepkite ant švarios ir drėgnos odos, pasitarkite su dermatologu, jei pastebite ką nors neįprasto. Bet apskritai tai yra gana nekenksmingas ir naudingas ingredientas siekiantiems ilgiau džiaugtis gražia ir elastinga oda. Yra daugybė kosmetikos priemonių su hialuronu, tad tikrai galite išbandyti. Lietuviška kosmetika taip pat būna su hialurono rūgštimi.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts