Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

Jeigu nuosavus valymo įrenginius turi praktiškai visi individualių namų gyventojai, tai apie lietaus vandens surinkimą susimąsto tikrai ne kiekvienas. Nors tai yra ne ką mažiau svarbu. Aišku, vanduo ir taip natūraliai susigeria į žemę ir atrodo, kad problemų dėl to nėra. Tačiau žemėje galima rasti skirtingų uolienų ir vienos dėl tokio pratekančio vandens bus lengvai išplaunamos ir paprasčiausiai ištirps. O tuomet gali atsirasti nelygumų sklype. Kas tikrai nepapuoš nė vieno kiemo. Bet viskas būtų žymiai blogiau, jeigu tokios uolienos būtų išplautos po namo pamatais. Tuomet tektų spręst ne vieną rimtą problemą, kam prireiktų tikrai nemažai investicijų. Todėl žymiai geriau būtų to išvengti.

Ar brangiai tai kainuoja?

Spręsti problemas, kurias gali sukelti nuolat tekantis lietaus vanduo kainuotų žymiai daugiau. Tačiau net ir taip vertinant lietaus kanalizacijos įrengimas nereikalaus didesnių investicijų. Kadangi visos infrastruktūros kaina bus mažesnė, negu atsieitų įsirengti nuotekų valymo įrenginį. Be to, kai kuriuos darbus galima atlikti ir savarankiškai bei taip dar labiau sutaupyti. Aišku, galutinė suma priklauso ir nuo pasirinktų produktų, ir nuo pačio namo ar netgi sklypo ypatybių. Todėl norint sužinoti tikslią kainą geriausia būtų susisiekti su šioje srityje dirbančiais specialistais. Ir jie ne tik įvardins sumą, bet ir galės suteikti kitos naudingos informacijos.

Kaip veikia tokia sistema?

Dažniausiai surinktas vanduo yra grąžinamas į žemę, tačiau viskas vyksta žymiai lėčiau, negu jam natūraliai susigeriant. O tai leidžia išvengti ir su tuo susijusių problemų. Be to, kai kuriais atvejais lietaus kanalizacijos įrengimas gali būti ir toks, kuris ją sujungtų su nuotekų valymo įrenginiu. Arba šiam tikslui gali būti panaudojama ir atskira talpa. Svarbiausia yra tai, jog bus surenkamas nuo namo stogo lietvamzdžiai tekantis vanduo, kurio didelis kiekis susigertų vienoje vietoje. Ir būtent tai gali pridaryti daugiausiai problemų. O šiaip tokios sistemos ir joje esančių įrenginių veikimas yra itin paprastas, todėl ten nerasime sudėtingų technologijų. Kas užtikrina patikimumą.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts