Kuo ypatingas kopijavimo popierius?
Kiekvienam biurui reikalingas kopijavimo popierius, kuris padeda atlikti kasdienes užduotis darbuotojams. Vis dėlto ar susimąstėte, kuo šis popierius ypatingas ir kuo skiriasi nuo kitų popieriaus rūšių? Ką verta žinoti renkantis šį popierių ir į ką reikia atkreipti dėmesį?
Kas yra kopijavimo popierius?
Paprastas atsakymas būtų, kad tai popierius, skirtas kopijuokliams ir spausdintuvams. Šis popierius yra plonesnis, todėl spausdinant aparatas gali jį lengvai išlenkti. Kopijavimo popierius taip pat vadinamas ir bendriniu biuro popieriaus pavadinimu. Jis gali būti keleto rūšių, priklausomai nuo gamybos technologijos: kreidinis arba nekreidinis. Šis popierius yra baltas, tolygaus paviršiaus ir sukurtas specialiai dokumentams spausdinti.
Kopijavimo popieriaus klasifikacija
Rinkdamiesi popierių biurui susidursite su popieriaus klasėmis, tad verta žinoti, ką jos reiškia. Ši klasifikacija naudojama visame pasaulyje ir apibrėžia popieriaus kokybę. Skiriamos trys klasės:
- A klasės kopijavimo popierius yra aukščiausios kokybės ir tinka visiems kopijuokliams bei spausdintuvams. Šis popierius yra itin baltas ir geriau sugeria rašalą, tad puikiai tinka dokumentams, kurie bus archyvuojami ilgą laiką.
- B klasės kopijavimo popierius yra skirtas greitosios eigos kopijuokliams, jis rečiau įstringa. Jį rekomenduojama naudoti tada, kai daromas didelis kiekis kopijų – tai optimalus kainos ir kokybės pasirinkimas.
- C klasės kopijavimo popierius yra pats populiariausias, nes kainuoja mažiausiai. Tai ekonominės klasės popierius, kuris nėra akinančiai baltas, bet puikiai tinka įvairiems dokumentams kopijuoti ar spausdinti.
Kokį popierių rinktis?
Biurui geriausiai tiks kopijavimo popierius – tai specialiai biuro reikmėms sukurta popieriaus rūšis. Šis popierius yra gana plonas, tačiau turi atsparumą lenkimui, yra baltas ir lygus. Popierius skiriasi savo storiu, kuris nurodomas gramais kvadratiniam metrui. Kuo šis skaičius didesnis, tuo popierius bus storesnis. Standartinis pasirinkimas – 80 g/m2.
Renkantis popierių įvertinkite savo įmonės poreikius: ką spausdinsite ar kopijuosite, kiek laiko saugosite dokumentus, kokia kokybė reikalinga? Pagal tai lengvai nustatysite, kokios klasės kopijavimo popierius labiausiai tinka. Tiesa, nepamirškite, kad dėl popieriaus gamybos nukenčia miškai ir pasistenkite jį naudoti ekonomiškai.