Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

InterjerasNamai

Minkšti baldai: ieškokite ne tik estetikos, bet ir kokybės bei patogumo

minkšti baldaiSutikite, dažnas iš mūsų, dienai dar tik įpusėjus, imame mąstyti apie tą momentą, kai, grįžę į namus, galėsime pamiršti alinančios darbus ir  patogiai išsitiesti šezlonge ar įsitaisyti ant sofos…Nesvarbu, jog šiandien vis populiarėja asketiškas bei minimalistinis kambarių interjeras, minkšti baldai mūsų patalpose vietos atras visada. Šios rūšies baldai dažniausiai stovi prieškambariuose bei svetainėse, tačiau tai – ne taisyklės, kuriai draudžiama nusižengti. Svarbiau ne kur statyti, bet ką išsirinkti – juk norime, kad baldai minkšti ir tvirti išliktų ilgus metus bei atpirktų finansines išlaidas.

Visų pirma raginame netapti lengva prekybininkų „auka“: minkšti baldai Vilniuje (kaip ir bet kuriame didesniame mieste) siūlomi daugybėje specializuotų parduotuvių bei salonų, tad dėl kiekvieno potecialaus kliento vyksta kova. Reikia suvokti, jog geras pardavėjas visada girs savo prekę. Jei jis pastebės, jog klientą domina prabangūs minkšti svetainės baldai, prasidės pagyros pastariesiems ir visi pigesnieji variantai bus „nurašyti“. Tačiau jei pirkėjui aktualu minkšti baldai pigiau, bus atakuojama teiginiais, jog neverta permokėti už identišką prekę. Klientas, pasimetęs asortimento gausoje bei visiškai „žalias“ baldų srityje, tikėtina, „užkibs ant kabliuko“: gerai, jei įsiūlyti minkšti baldai išties bus kokybiški, tačiau jei tai tebuvo prekybininko noras pasipelnyti ir „iškišti“ prekę? Nenorintiems nukentėti, tereikia susipažinti su keliais techniniais patarimais, padėsiančiais orientuotis baldų pasirinkimo klausimu.

Baldai privalo būti ne tik minkšti, bet ir tvirtos konstrukcijos

Lentynoje pastatome porą knygų ir vazą – pastaroji dažniausiai atlieka dekoratyvinę funkciją.  Tuo tarpu minkšti kampai ar kiti panašios paskirties baldai neretai turi išlaikyti kelių suaugiųjų žmonių svorį. Dėl nekokybiškų konstrukcijų baldas ilgainiui gali deformuotis ar net sulūžti. Rekomenduojama rinktis iš kietųjų medžių (beržo, klevo, uosio) pagamintus baldus. Kai kurie gamintojai medį keičia ir metaline konstrukciją. Svoris – vienas iš požymių, jog minkšti baldai kampai (ar kiti baldai) yra kokybiški.

Didelis dėmesys minkštųjų baldų pagalvėms

Rinkdamiesi baldus, nesidrovėkite išbandyti jų praktiškai – tik taip įsitikinsite, ar jie pakankamai minkšti ir patogūs (o gal kai kurie klientai kaip tik pirmenybę skiria kietesnei ir standesnei pagalvių struktūrai). Jei atsisėdę jaučiate rėmą – tuoj pat dairykitės kito varianto. Pagalvių minkštumas lemia ir tinkamumą konkrečiam stiliui: kietesnės yra oficialesnės, tačiau atrodo tvarkingiau, tuo tarpu minktesnės, išsipūtusios „spinduliuoja“ jaukumu, tačiau labiau glamžosi, kuria netvarkos įspūdį. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar pagalvės yra pritvirtintos ar ne, ar galima nuimti jų užvalkalus.

Audiniai privalo būti ne tik estetiškai priimtini, bet ir kokybiški

Audiniai, kuriais apvelkamas baldas, įtakoja nemenką dalį viso gaminio kainos: vienus žavi prabanga ir modernumu spinduliuojantys minkšti odiniai baldai, kitiems priimtinesni tradiciniai margaspalviai gobelenai. Tai – skonio reikalas. Tačiau visi pirkėjai turėtų būti suinteresuoti, jog jų įsigyti minkšti baldai būtų kokybiški. Žinokite, jog pigesni audiniai ilgainiui sudyla, išyra, nublanksta jų spalvos.

Pabaigai patarimas tiems, kuriuos domina minkšti baldai internetu. Tai – puiki galimybė sutaupyti, tačiau nepatariama pirkti minkštųjų baldų vien tik remiantis nuotraukų analize bei aprašymu. Nepatingėkite aplankyti baldų saloną, kuriame eksponuojamas identiškas jūsų nusižiūrėtai prekei gaminys – savo „kailiui“ įvertinsite, ar jus tenkina pastarojo kokybė.

 

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts