Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasNamai

Vejos traktoriai – tinginiams ar taupantiems?

vejos traktoriaiSavo sodybą apsitvarkyti yra šventas reikalas. Tai žino kiekvienos sodybos šeimininkai. Bent retkarčiais. Pagrindinis tvarkymosi momentas yra nusišienauti savo veją, o tada galima pereiti prie medžių, tvorų, dažų, takelių ir kitų sodybos kampelių tvarkymosi. Bet žolė pjauti – būtina!

Veją šienauti galima keliais būdais – patiems, su kaimynų pagalba arba samdyti profesionalus. Jei tai darote patys, gerai pagalvokite, kokius įrankius tam naudosite. Iš karto užbėgame už akių ir atskleidžiame paslaptį: profesionalai tai daro specialiais mechanizmais. Tai – vejos traktoriai. Taigi, kokios jums alternatyvos nusišienauti žolę savo 6-30 arų sodybėlėje?

1 būdas. Dalgis. Jei tik mokate juo naudotis ir iškalti. Tai, beje, puikus būdas visiems miestiečiams sudeginti keliasdešimt kalorijų. Bet jei tik mokate juo naudotis.

2 būdas. Žoliapjovė. Šiuo „motoriniu“ dalgiu gali naudotis ir moterys be didelių mokslų, tiesiog patrauki rankenėlę, užvedi ir dirbi. Bėda ta, kad su juo nenušienausite labai lygiai. Jis skirtas pakraščiams ir toms vietoms, kur idealaus lygumo nereikia.

3 būdas. Stumdoma žoliapjovė. Labai geras būdas nusišienauti lygią pievelę, kuri yra apie 1-2 arų ploto (100-200 kv. m.). Jokių sugebėjimų čia nereikia, o stumdant į priekį ir atgal deginamos kalorijos. Kaip tik tai, ko reikia miestiečiui, atvykusiam savaitgaliui į sodybą. Bėda ta, kad su tokia žoliapjove aukštesnės žolės nelabai pavyks nupjauti – teks griebtis dalgio, o tik tada pravažiuoti su stumdoma žoliapjove.

4 būdas. Motorinė žoliapjovė. Ji gali būti benzininė arba elektrinė. Jėgos ji nereikalauja tik tuomet, jei yra savaeigė. Tai, beje vienas iš populiariausių motorinių įrankių kiekvienoje sodyboje. Bėda ta, kad su ja bus labai sunku nušienauti didesnius plotus. 6 arų ploto veją tikrai nusišienausite, bet 10 ar 20 arų jau gali būti per daug sudėtinga, neekonomiška.

5 būdas. Vejos traktorius. Vejos traktoriai yra maži traktoriukai, kurie skirti greitai ir efektyviai nupjauti veją. Jie yra skirti šienauti 30-100 arų vejas, nes dirba greitai ir nevargina šienautojo. Jau minėjome, kad su jais dirba profesionalai, kurie labai vertina laika ir tiesiog nesivargina net ir mažų plotų šienauti stumdomomis žoliapjovėmis.

Vejos traktoriai skirti tik tinginiams? Nieko panašaus! Viską įvertinkite pragmatiškai. Vejos traktoriai taupo jūsų laiką. Tą patį darbą, kurį atliktumėte stumdydamas žoliapjovę su vejos traktoriumi atliekate 5-10 kartų greičiau.

Vejos traktoriaus pjovimo skersmuo yra platesnis, nei stumdomos žoliapjovės. Tai irgi prisideda prie laiko sąnaudų sumažinimo. Dar prie laiko taupymo prisideda ir darbas su jau nupjauta žole, kurią reikia sugrėbti ir nunešti iki komposto dėžės. Vejos traktoriai turi talpesnes talpas nupjautai žolei, be to nieko nešti ant pečių nereikia, tiesiog pasivažinėjate iki komposto dėžės ir ten viską iškraunate.

Su vejos traktoriumi žolę pjaunate lygiau. Taigi, taupome ir laiką ir jėgas ir kitus įrankius, tad sėskite skaičiuoti investicijų ir užsisakykite vejos traktoriuką, rekomenduotina VIKING.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts