Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Verslas

Mityba: patarimai, kaip pagerinti savo sveikatą

Sveika ir pilnavertė mityba yra viena iš pagrindinių sveiko gyvenimo sudedamųjų dalių. Savo sveikatą galime pagerinti propaguodami sveiką mitybą. Todėl vertėtų vartoti sveiką maistą, kuriame yra daug vitaminų ir mineralų. Tarp jų neabejotinai patenka vaisiai, daržovės, viso grūdo produktai, pieno produktai ir kokybiškų baltymų šaltiniai.

Taigi, turėtumėte sau užduoti kelis klausimus. Jei jūs bent į vieną iš žemiau pateiktų klausimų pateiksite teigiamą atsakymą, apie savo sveikatą turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju. Jums gali reikėti pagerinti savo mitybos racioną, daugiau dėmesio skiriant tam, ką kasdien valgote.

  • Ar jūs susiduriate su sveikatos problemomis, tokiomis kaip aukštas kraujospūdis, diabetas ar aukštas cholesterolio lygis kraujyje?
  • Ar jums jūsų gydytojas yra sakęs, kad galėtumėte savo sveikatos būklę pagerinti pasirūpindami geresne kasdiene mityba?
  • Ar jūsų giminėje yra buvę diabeto, vėžio, širdies ligų ar osteoporozės atvejų?
  • Ar jūs turite viršsvorį?
  • Ar jūs turite klausimų apie tai, kokį maistą turėtumėte vartoti, kokio turėtumėte vengti ir kokius maisto papildus jums vertėtų pasirinkti?
  • Ar jūs vartojate daug apdorotų maisto produktų ir pusfabrikačių?
  • Ar jūs manote, kad apsilankymas pas dietologą galėtų jums pagelbėti suformuojant jūsų kasdienės mitybos planą?

Geresnė sveikata – kaip tai pasiekti?

Iš tikrųjų yra lengviau pasakyti nei padaryti. Todėl visiškai normalu, kad pakeisti savo kasdienės mitybos įpročius iš pradžių gali būti nelengva. Todėl siekiant tai padaryti visuomet praverčia pradėti nuo minimalių pokyčių. Jei jūs nesiimsite labai greitų ir radikalių savo mitybos pokyčių, tuomet judėti pirmyn jums taps gerokai lengviau. Be to, nepamirškite, kad koreguodami savo mitybą jūs galite sumažinti ir įvairių ligų bei sveikatos sutrikimų simptomus, tokiu būdu pagerindami ir savo savijautą bei gyvenimo kokybę.

  • Atraskite savo dabartinės mitybos stipriąsias ir silpnąsias vietas. Ar jūs kasdien suvalgote 4-5 puodelius vaisių ir daržovių? Ar jūs gaunate pakankamai kalcio? Ar jūs vartojate viso grūdo ir daug maistinių skaidulų turinčius produktus? Jei taip, jūs judate teisinga linkme ir neturėtumėte sustoti. Tuo tarpu, jei atsakymas neigiamas, turėtumėte atitinkamai pakoreguoti savo mitybos racioną.
  • Pildykite savo kasdienės mitybos dienoraštį, tokiu būdu kasdien fiksuodami, ką ir kiek valgote bei geriate. Tokia informacija jums padės lengviau įvertinti savo mitybą. Tuomet galėsite suprasti, kokių maisto produktų turėtumėte valgyti daugiau, o kurių suvartojamą kiekį jums vertėtų sumažinti.
  • Pagalvokite apie galimybę pasitarti su patyrusiu dietologu. Jo pagalba jums gali būti lengviau sudaryti savo mitybos planą – ypač, jei jūs turite tam tikrų sveikatos problemų.
  • Pasistenkite iš savo kasdienės mitybos raciono išbraukti kuo daugiau nesveikų riebalų.
  • Rinkdamiesi maisto produktus visuomet skaitykite jų etiketes, susipažindami su sudedamosiomis dalimis.
  • Nepamirškite vartoti pakankamai vandens. Turite suprasti, kad skysčiams priskiriamas tik vanduo ir žalioji arbata, kadangi juose nėra nei vienos kalorijos. Todėl kitų arbatų, kavos ar bet kurių kitų gėrimų neturėtumėte priskirti skysčiams.

Pabaigai

Subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas turi didžiulę teigiamą įtaką jūsų sveikatai. Tai gali padėti jums atsikratyti nereikalingų kilogramų ir palaikyti optimalų kūno svorį. Tai taip pat gali sumažinti daugybės rimtų ligų atsiradimo riziką ir sumažinti jau esamų sveikatos sutrikimų sukeliamus simptomus. Be to, sveika mityba ir sportas gerina nuotaiką ir suteikia daugiau energijos.

Nereikėtų į visą tai žvelgti ir kaip į daugelio žmonių suprantamą „dietą“. Sveika mityba nėra savęs ribojimas ir alinimas. Priešingai – tai yra sprendimas, padedantis paįvairinti savo mitybos racioną, į jį įtraukiant kuo daugiau skirtingų sveikų maisto produktų. Tai reiškia, kad į sveiką mitybą jūs turite žvelgti kaip į gyvenimo būdą, o ne trumpalaikį tikslą.

Tuo tarpu, jei jūs subalansuosite savo mitybą, stengdamiesi kasdien gauti pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį, ir jūsų organizmui vis dar trūks tam tikrų maistingųjų medžiagų, jums gali pagelbėti ir „Asun“ maisto papildai, kurie kompensuotų tokį vitaminų ir mineralų trūkumą. Tačiau svarbu, kad jūsų kasdienės sveikos mitybos pagrindu visuomet būtų sveikas ir pilnavertis maistas.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts