Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis
Sėklidžių ligos

Kiekvienas vyras siekia būti sveikas, juolab kai tai liečia jo lytinį gyvenimą. Deja, kartais nepavyksta išvengti įvairių traumų, uždegimų ir ypač nemalonus skausmas vyro lytiniuose organuose trukdo jam gyventi pilnavertį ir kokybišką lytinį gyvenimą. Vieni pagrindinių sutrikimų vyrams yra įvairios sėklidžių ligos. Daug vyrų tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje bent kartą kentė ar dabar kenčia itin nemalonų sėklidės (kiaušelio) uždegimą. Sveikatos priežiūros specialistai tai vadina trumpu medicininiu terminu – orchitu. Kaip ir kitos sėklidžių ligos, orchitas yra pavojingas ne tik vyro potencijai, seksualinei jėgai, bet dar ir dėl to, kad persirgus šiuo uždegimu vyro sėklidė tampa nevaisinga.

Kai į vyro lytinę sistemą, konkrečiai sėklidę, patenka infekcija, ten kyla uždegimas. Jis sparčiai plinta kūne, apimdamas vis daugiau audinių bei sujaukdamas natūralią jų mikroflorą. Dėl pokyčių bei uždegimo židinių, prastėja vyro potencija, erekcija, gali atsirasti priešlaikinė ejakuliacija, skausmas. Ilgainiui liga plinta, kol galiausiai pati sėklidė tampa nevaisinga.

Į organizmą patekę įvairūs virusai, bakterijos, mikrobai su krauju išnešiojami po visą kūną. Vos svetimkūniai pasiekia audinius, jie pradeda tvirtintis prie organų sienelių ir labai greitai daugintis, iš paskos sukeldami eilę nemalonumų. Nors paprastai uždegimas kyla tik vienoje sėklidėje, visiškai ignoruojant ligą, infekcija gali apimti ir kitą.

Nepaisant to, kad orchitas apima tik vieną sėklidę, vyras, susirgęs šia liga, tampa mažiau vaisingas, kadangi viskas priklauso ne nuo dviejų, bet nuo vienos sėklidės. Su krauju per kraujagysles plintanti infekcija ir sėklidžių liga vėliau gali apimti net ir užpakalinę uretrą, sėklidžių prielipus, prostatą.

Sėklidžių ligos – orchito – simptomai yra atsiradęs nemalonus skausmas kiaušeliuose, juntamas maudimas toje srityje, kietesnės nei įprastai sėklidės, karščiavimas, šaltkrėtys, paraudimas, ištinimas, blizgesys. Pastebėjus kurį nors iš šių požymių, arba visus, reikia nedelsiant vykti pas gydytojus. Profesionalai apžiūrės pacientą, nustatys sėklidžių skausmo priežastis bei paskirs reikalingus vaistus ar net antibiotikus. Būtent tokie stiprūs medikamentai – antibiotikai – dažniausiai yra skiriami vyrui susirgus orchitu.

Grėsmė likti nevaisingam nekils arba bent jau bus žymiai mažesnė, jeigu stipriosios lyties atstovas naudos prezervatyvus. Kita prevencinė priemonė nuo sėklidžių traumų ar uždegimų yra apsaugos. Jos paprastai aktualios sportuojantiems ar specifinį darbą dirbantiems vyrams.

Pagal: http://www.manosportas.info/category/sportas-sveikata/

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts