Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Automobiliai

privalomasis draudimas automobiliuiPrivalomasis draudimas automobiliui jau nieko nebestebina, juk nuo jo įsigijimo pabėgti niekur negalima. Vos pasibaigus senajam draudimui vairuotojai ieško kur tik gauti pigesnį ir kokybiškesnį draudimą, kuris suteiktų geras sąlygas, bet esmė ta, kad visi draudimai siūlo už tam tikrus papildomus mokesčius geresnius variantus. Tarkim, „Lietuvos draudimas“ siūlo TPVCA draudimą, kuriame yra ir pagalba kelyje, užtempimas užklimpus, variklio užvedimas, rato pakeitimas, durelių atrakinimas ir net kuro pristatymas. Šios papildomos sąlygos įeina į draudimo kainą, tačiau žmogus gauna visas garantijas, kad išties gaus paslaugas.

Kai yra privalomasis draudimas automobiliui, tai kartu dar galima įsigyti ir KASKO draudimą, kuris kainuoja brangiau, bet jis atlygina visą žalą stichijų, vagystės metu, taip pat žinoma ir avarijos. Tačiau labai svarbu perskaityti draudimo poliso sąlygas, kadangi dažnai žmonės neperskaito visos sutarties, o atsitikus nelaimei sužino, kad dėl kažkokio specifinio įvykio draudimas tikrai neatlygins žalos, o nuostoliai labai dideli. Todėl reikia atidžiai skaityti sutartį, o kad būtų lengviau įžvelgti reikiamus punktus, paaiškinsime į ką reikia atkreipti dėmesį.

Paprastai privalomasis draudimas automobiliui suteikia draudimą eismo įvykio metu, o KASKO dar ir stichinės nelaimės metu, nuo vagystės bei tada, kai į nelaimę yra įsipainioję kiti asmenys. Kiekvienoje sutartyje yra šie punktai, tačiau skirtingose draudimo bendrovėse visos sąlygos gali būti skirtingai aprašytos, todėl svarbu perėjus iš vienos bendrovės į kitą gerai perskaityti sutartį. Taip pat reikia prisiminti, kad bet koks eismo įvykis, kai yra apgadintas automobilis, reikia kreiptis į draudimo bendrovę. Taip pat svarbu pastebėti nuo kokių stichinių nelaimių apdraustas yra automobilis: ugnis, vėjas, audra, liūtis, užliejimas, medžio nuvirtimas ir taip toliau. Jei vieną dieną kaimyno automobilis užsidegs ir šalia stovės jūsų bei bus apgadintas, taip pat išsiaiškinkite su draudimo bendrove ar atlygins žalą, ar ne.

Apskritai, draudimo bendrovės gali atmesti nuostolio padengimo sąlygą tuomet, kai vairuotojas padarė avariją išgėręs ar apsvaigęs nuo narkotikų, taip pat jei tyčia sudaužė automobilį. Galiausiai draudikai neigiamai žiūri ir į tai, jei automobilis techniškai netvarkingas, padangos nudilusios ar prietaisų skydelyje dega lemputė pranešanti apie rimtą problemą.

Netoleruojamu sąlygų išties yra labai daug, tačiau gerai persiskaičius sutartį galima išvengti nemalonių situacijų.

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts