Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasNamaiStraipsniai

maisytuvaiItin svarbi namų dalis – santechnika ir jos priežiūra. Atliekant santechnikos darbu, labai svarbu viską daryti tiksliai ir nesuklysti, mat čia padarytos klaidos gali turėti rimtų pasekmių. Itin dažnai žmonės santechnikos darbus patiki profesionaliems šios srities specialistams, mat čia reikalinga nemažai žinių ir gebėjimų. Visgi, jei manote, kad patys galite sugebėti savo namuose įsivesti vandentiekį, Jums pravers bent kelios pagrindinės taisyklės, kurių turi paisyti kiekvienas santechnikas.

1. Vandentiekio paskirtis – vandens tiekimas į visus vandens paėmimo taškus namuose. Labai svarbu, kad niekur sistemoje vanduo neužsistovėtų, o galėtų nuolat cirkuliuoti. Taip pat vandentiekio sistema turi būti sumontuota taip, kad būtų išvengta oro kamščių. Taip pat svarbus dalykas – vandentiekyje turi būti sudaryta galimybė esant poreikiui vienoje ar kitoje vietoje visiškai  išleisti vandenį. Privalu žinoti, kad namo santechnika yra prižiūrima ir jos montavimui keliami aukšti reikalavimai.

2. Sistemą įrenkite taip, kad žemiausi vandens ėmimo taškai atitiktų keliamus reikalavimus, o sistemos skleidžiami garsai neviršytų numatytų higienos normų.

3. Tiesa, kad santechnika nėra pati dailiausia namų vieta, tačiau nereikia jos įrengti nepasiekiamoje vietoje. Pasistenkite vamzdžius įrengti tokioje vietoje, kur galėtumėte lengvai juos pasiekti esant reikalui. Tikėtina, jog bus atvejų, kuomet norėsite patikrinti vienos ar kitos sistemos vietos darbą, pakeisti detales ar kt.

4. Santechnikos įrengimas – ne vieta taupymui. Nors gyventojai ne retai galvoja, jog patys įrengdami santechnikos sistemas namuose sutaupys, taip nėra. Dažniausiai šiai sistemai montuoti parduodamos tik itin kokybiškos detalės, o jos kainuoja nemažai. Taip yra todėl, kad pagal keliamus reikalavimus, santechnika namuose turi dirbti daugybe metų. Pagrindinis kriterijus – perkamos detalės turėtų tarnauti apie 50 metų ar net ilgiau. Tik tuomet galima sakyti, kad namuose įrengta kokybiška ir patikima santechnika.

5. Pasirūpinkite kokybiškai ir patikimai įrengtu vandens įvadu – vieta, pro kurią į pastatą pateks vanduo. Čia geriausia trišakiu sujungti įvadą su namuose įrengta santechnikos sistema.

6. Pasistenkite sujungimus parinkti taip, kad nuo vandens įvado iki paėmimo taškų būtų kuo trumpesnis atstumas. Taip išvengsite galimų avarijų tikimybės bei vamzdžiams skirtų kaštų. Tačiau privalu optimaliai įvertinti situaciją ir nepadaryti per trumpų susijungimų, kurie sukeltų vandens kamščius ar per didelį spaudimą.

7. Nepamirškite įrengti vandens apskaitos taškų, kurie matuos vandens išnaudojimo kiekius. Šie prietaisai yra privalomai rengiami specialiose tam skirtose vietose – lengvai prieinamoje vietoje, toje patalpoje, kurioje yra artimiausia siena prie lauko vandentiekio.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts