Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Kelionės

mgermanyVokietija – šalis, kurios turbūt nereikia pristatinėti, ji vilioja keliautojus istoriniais paminklais, ne vieną šimtmetį menančiomis pilimis, nuostabia gamta ir, žinoma, pramogomis, kurių pasirinkimas čia išties platus. Apie vokiečių gyvenimo būdą sklando daug mitų, tačiau tik apsilankius Vokietijoje galima suprasti kad tai itin malonūs ir kosmopolitiški žmonės, kurie mielai linksminasi ir tradicinėse šventėse, ir muzikos festivaliuose, ir įvairiuose karnavaluose. Taigi, ką Vokietijoje turėtų pamatyti ieškantys pramogų?

1. Tradicinis alaus festivalis „Oktoberfest“
Ne paslaptis, kad Vokietija – alaus ir raugintų kopūstų šalis, kurioje sunku atrasti žmogų, nemėgstančio šio gėrimo, o nuo 1810 m. kasmetinė alaus šventė „Oktoberfest“ tapo neatsiejama ne tik Vokietijos, bet ir viso pasaulio pramogų dalimi. Kiekvieną rudenį į Vokietiją, Miuncheną, suplūsta milijonai žmonių iš viso pasaulio pasimėgauti alumi ir gerai praleisti laiką. Šventės metu išgeriama apie 7 milijonus litrų alaus, kurį specialiai šventei gamina šešios pačios didžiausios Miuncheno alaus daryklos, seniausia – Augustiner, kuri alų pradėjo gaminti dar 1328 m. Be to, čia nuolatos vyksta liaudiškos ir populiarios muzikos grupių pasirodymai, organizuojamos tradicinės pramogos, žaidimai ir konkursai. Taigi, apsilankyti „Oktoberfest“ šventėje – ne tik alaus mėgėjo svajonė, bet ir kiekvieno keliautojo, kuris vertina pramogas iki paryčių ir šiltą bendravimą su skirtingų kultūrų atstovais, pareiga.

2. Diurkheimo „Wurstmarkt“ vyno festivalis
Nors Vokietija mums asocijuojasi su alumi, tačiau šioje šalyje vynas taip pat turi labai gilias tradicijas ir yra dabartinės europinės vyno kultūros amžininkas. Tad, jei mieliau rinktumėtės vyno taurę, o ne alaus bokalą, rugsėjo mėnesį apsilankykite Diurkheimo „Wurstmarkt“ vyno festivalyje, kuris oficialiai yra vienas didžiausių pasaulyje. Šis vyno mėgėjų festivalis organizuojamas jau daugiau kaip 570 m. Jo metu galite pasimėgauti daugiau kaip 150 vyno rūšių, atkeliavusių iš visos Vokietijos. Be to, turėsite puikią progą paskanauti vietiniais, tradiciniais sūriais. Festivalio metu mieste vyksta mugė, gausybė gyvo muzikos koncertų, teatrinių pasirodymų.

3. Wacken – sunkiosios muzikos festivalis
Klasikinės muzikos mylėtojai turbūt užpyks, tačiau patys vokiečiai juokauja, kad sunkusis rokas yra jų nacionalinė muzika, įaugusi į kraują. Tad, jei tokie muzikos dievai kaip „Metallica“ ar „Iron Maiden“ yra jūsų gyvenimo dalis, nepamirškite liepos gale apsilankyti Schleswig-Holstein, kuriame vyksta kasmetinis, vienas didžiausių pasaulyje sunkiosios muzikos festivalis Wacken. Jis kiekvienais metais pritraukia daugiau nei 80 tūkstančių melomanų. Festivalio metu galima pasimėgauti tradicine vokiečių virtuve, alumi, sudalyvauti įvairiuose ir žaidimuose. Visi, kurie buvo šiame festivalyje vienbalsiu teigia, kad tai tikra pramogų bomba, kuri ilgam įsirėžia į atmintį.

Vokietija kasmet suorganizuoja apie tris milijonus švenčių, pradedant tradiciniais derliaus nuėmimo festivaliais ir baigiant ilgametėmis, pasaulinio lygio šventėmis, be kurių būtų sunkiai įsivaizduojamas viso pasaulio švenčių sąrašas. Tad, nieko nuostabaus, kad vis norisi sugrįžti į Vokietiją.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts