Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiStatyba

stogų dangosRenkantis stogą, labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jo stilių, spalvą ar formą, didžiausią dėmesį reikėtų skirti klausimui, iš ko bus gaminama Jūsų stogo danga. Lietuvoje yra kelios pagrindinės stogų dangos: plieninė, bituminė, čerpės, šiferis. Kiekviena iš šių stogo dangų turi savo privalumus ir trūkumus, pasižymi skirtingomis savybėmis. Būtent dėl to prieš renkantis stogo dangą geriausia išanalizuoti visus galimus variantus. Tik tada galėsite priimti gerą ir Jums labiausiai tinkantį sprendimą.

  • Plieninė stogo danga. Lietuvoje tai bene populiariausia stogo danga. Pirkėjai dažniausiai ją renkasi dėl plačios spalvos gamos, įvairių formų ir dengimo galimybių pasirinkimo. Klojant stogą plienine stogo danga, dažniausiai pasirenkamas didžiausias banguotumas, nes taip stogas, o kartu ir pats namas atrodo estetiškai ir solidžiai. Tai taip pat puikus pasirinkimas todėl, kad tokia stogo danga yra gana universali – ji yra lengvai pritaikoma įvairioms vietovėms, net jūros regionui.
  • Bituminė stogo danga. Tokia stogo danga gaminama iš stiklo pluošto ir SBS modifikuoto bitumo. Tai lankstūs nedideli lapai, su įvairiais figūriniais išpjaustymais iš krašto.
  • Čerpės. Tai puikus stogų dangos pasirinkimas, kadangi būtent čerpės jau daug metų žinomos kaip ilgaamžiškas ir kokybiškas stogo dengimo pasirinkimas. Jos padengia namo stogą sunkiu, tačiau kartu ir gana elastingu šarvu, kuris ne tik nereikalauja dažymo, bet ir puikiai praleidžia orą.
  • Gondai, nendrės, skiedros. Tokias stogo dangas dažniausiai renkasi žmonės, pasirinkę ekologišką namo statybą. Dangos pasirenkamos medžiagos dažniausiai priklauso nuo namo geografinės padėties ir kitų aplinkos veiksnių. Pačios populiariausios Lietuvoje – nendrės. Naudojant nendres, stogas dengiamas apie 25 – 35 cm. storio nendrių pluoštu.

Stogų dangos pasirinkimas yra labai svarbus kuriant naują būstą. Žinoma, dažniausiai norisi, jog ne tik stogas, bet ir visas namas tarnautų 100 ir daugiau metų. Tačiau taip nutinka ne visada. Prieš renkantis stogo dangą, labai svarbu įvertinti ne tik geografinę namo padėtį, jo išplanavimą, bet ir būsimų gyventojų finansines galimybes. Prieš priimant tokį svarbų sprendimą kaip stogo dangos pasirinkimas, visada patartina pasikonsultuoti su gamintojais ir šią sritį puikiai išmanančiais specialistais. Tai geriausias sprendimas, norint ateityje išvengti neapgalvotų ir nelauktų staigmenų.

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts