Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiVerslas

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems greitai ir paprastai

mokesčių grąžinimas NorvegijojeKiekvienam lietuviui, dirbusiam netolimame užsienyje rūpi mokesčių grąžinimas, Norvegijoje dirbusiems žmonėms tai ypač aktualu, mat šioje šalyje dirbę piliečiai gali susigrąžinti nemažą dalį sumokėtų pinigų. Taip yra todėl, kad Lietuva ir Norvegija yra sudariusi tam tikrą sutartį, pagal kurią šių šalių piliečiai neturi mokėti dvigubų mokesčių. Jeigu gyvenate Lietuvoje, o dirbate Norvegijoje, nesijaudinkite, Jums tikrai nereikės mokėti mokesčių abejose šiose šalyse. Žinoma, kad viskas vyktų sklandžiai, reikalingi dokumentų pildymai ir kitos procedūros.

Deja, dažnai dirbantys žmonės sunkiai randa laiko tokioms biurokratijoms, o ir dokumentų pildymas užsienio kalba nėra pats maloniausias laiko praleidimas. Todėl Norvegijos mokesčių inspekcija noriai bendradarbiauja su specialiomis įstaigomis Lietuvoje, kurios padeda žmonėms susitvarkyti mokesčių grąžinimo reikalus.

Vienas iš populiariausių mokesčių, kurie rūpi lietuviams – vaiko pinigai Norvegijoje dirbusiems žmonėms, gyvenusiems su atžalomis. Šie pinigai skiriami žmonėms, kurie susilaukė vaikų Norvegijoje arba kurį laiką ten dirbo gyvendami su atžalomis. Net tris metus po grįžimo dar galite kreiptis į tarnybą ir susigrąžinti mokesčius.

Taip pat populiarus mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms, susijęs su gyventojų pajamų mokesčiu ir nacionaliniu draudimu. Šiuos mokesčius moka kiekvienas dirbantis Norvegijoje žmogus. Kiekvienais metais šio mokesčio dalis yra grąžinama ir jei Jūs per pastaruosius penkerius metus dirbote Norvegijoje, nepraleiskite progos susigrąžinti mokėtų mokesčiu.

Mokesčių grąžinimo sumos yra skirtingos, nes kiekvienas žmogaus atvejis yra unikalus. Grąžintina suma priklauso nuo pačio mokesčio tipo, nuo dirbto laiko, gautų pajamų ir kitų žmogiškų dalykų, kurie nuolat kita. Todėl geriausiai mokesčius susigrąžinti per profesionalią tuo užsiimančią įmonę.

Jums tereikia nuvykti į jų atstovybę, užpildyti reikalingą formą ir pinigai pasieks Jūsų sąskaitą. Norvegijos mokesčių inspekcija juos pirmiausiai perveda minėtai įstaigai, oši pasirūpina, kad suma pasiektų Jūsų  sąskaitą.

Jeigu esate itin užimtas žmogus ir turite mažai laisvo laiko, Jums patiks tai, kad mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms jau gali būti vykdomas ir internete. Čia taip pat tereikia užpildyti keletą  blankų ir procedūra baiga. Nepraleiskite progos susigrąžinti pinigus, kurie tikrai pravers jei ne kasdienėms išlaidoms, tai prisidės prie turiningų atostogų.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts