Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Verslas

Turto vertinimo specialistai pabrėžia, jog turto vertinimas suteikia klientui objektyvią ir nešališką informaciją apie jo turto būklę, galimybes pirkti ar parduoti nekilnojamą turtą, t.y. tikėtiną piniginę vertę rinkoje. Tuo pačiu specialistai pažymi, jog mūsų visuomenėje vis dar gajus požiūris, jog turto vertinimo kainos yra didelės ir nuostolingos. Patikėkite, tai klaidinga nuomonė. Tik adekvačiai įvertinta turto vertė leis išvengti piniginių nuostolių perkant ar parduodant didesnį turtą.

Vis dar abejojantiems ar verta pirkti tokią paslaugą, pateiksime priežastis, kurios įtikins – turto vertinimo kainos tikrai atsipirks:

  • Išsiaiškinsite ar prašoma pardavėjo būsto, sklypo ar kito turto kaina tikrai protinga, nepadidinta.
  • Sužinosite realią sumą, kokios galite tikėtis už savo planuojamą parduoti turtą.
  • Jeigu planuojate gauti būsto kreditą, toks turto vertinimas jums tikrai bus reikalingas.
  • Turto vertintojai užtikrintai patikrins ar galėsite ateityje lengvai disponuoti įsigyjamu turtu.
  • Sutaupysite laiko, nes reikiamų dokumentų ir duomenų rinkimas savarankiškai užtrunka.
  • Sutaupysite pinigų. Dažnai atrodo, jog savarankiškai rinkdami reikiamus dokumentus sutaupysite. Tačiau dažnai nutinka taip, jog patirties stoka ir kai kurių procedūrų neišmanymas suteikia papildomų, neplanuotų išlaidų.

Paprastai žmogaus, šeimos ar įmonės turtas skirstomas į kilnojamą ir nekilnojamą. Norint parduoti ar nusipirkti namą, automobilį ar įsigyjant kitokį stambesnį pirkinį, dažniausiai atliekamas turto vertinimas. Pirmiausia atliekama turto identifikavimas ir dokumentų analizė. Atsižvelgdami į turto pobūdį, vertintojai nustato, kokie dokumentai bus reikalingi vertinimo procedūrai. Tuomet vyksta turto apžiūra. Jo savininkas vertintojui turi suteikti galimybę apžiūrėti objektą ir nufotografuoti tai, kas atrodo būtina specialistui. Sekantis žingsnis – vertinimo ataskaitos rengimas. Šiame etape, surinkus dokumentus ir apžiūrėjus turtą, specialistas ruošia ataskaitą. Ją paruošus, galiausiai užsakovui ar jo įgaliotam asmeniui įteikiamas galutinai sutvarkytas įvertinimo dokumentas.

Turto vertinimo trukmė didele dalimi priklauso nuo vertinamo turto pobūdžio, apimties ir tikslo. Profesionalios turto vertinimo įmonės savo paslaugas teikia ne tik individualiems fiziniams asmenims, bet ir bankams, įmonėms, teismams  ir kitoms įvairioms institucijoms.  Fiziniai asmenys turto vertinimą užsako dėl įvairių priežasčių: pirkimo, pardavimo, dovanojimo, paveldėjimo, skyrybų ir kt.

Visa su užsakovu ir vertinamu turtu susijusi informacija yra konfidenciali ir saugoma LR įstatymų.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts