Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiTechnologijos

Įvairius žolei pjauti skirtus sodo įrankius kartais žmonės vadina vienu vardu – žoliapjovėmis. Taip vadinama ir stumdoma vejapjovė, ir sodo traktoriukas, ir žoliapjovė trimeris, valdomas rankomis. Šiandien pakalbėsime apie stumdomas vejapjoves-žoliapjoves ir kokius darbus su jomis galima ir reikia atlikti.

Žoliapjovės peiliai padaro šį įrankį universalų, pritaikytą skarifikavimui, aeravimui, pjovimui, mulčiavimui ar žolės surinkimui. Prieš pjaunant veją svarbu įsitikinti, kad peiliai yra pakankamai aštrūs, jeigu ne – būtinai pasirūpinkite jų galandimu, nes dirbant bukais, jie tik nuplėšia žolės viršūnę ir ši ima gelsti.

Žoliapjovės peiliai, skirti skarifikavimui ir aeravimui

Šie du procesai nėra vienodi, jiems naudojami skirtingi žoliapjovių peiliai. Skarifikavimo metu įpjaunama žemė, todėl į dirvą lengviau patenka deguonis, trąšos, vanduo, skatinantys spartesnį vejos augimą, taip pat išpešama sena velėna bei samanos, kurios paskui išnešamos. Skarifikavimą galima atlikti du kartus per metus – pavasarį, dar nepradėjus lysti daigams, ir rudenį.

Aeravimo peiliai – tai vamzdeliai, kurie susminga į žemę ir palieka joje ertmes. Aeravimas skirtas supurenti suspaustą žemę žaidimų aikštelėse, keliukuose ir kitose vietose, kur ji yra kieta. Vėdinant žemę, svarbu nepradėti darbų per anksti, nes ankstyvos pavasario šalnos žalingos išverstoms žolės šaknims, joms nušalus dekoratyvinė veja gali nesuvešėti.

Kas geriau – mulčiuoti ar surinkti žolę?

Atlikus skarifikavimą žoliapjovių peiliai yra pakeičiami į aštrius, pagaląstus pjovimo peilius. Pjaunant veją žolė yra arba sukapojama ir paliekama, arba surenkama. Pirmasis variantas vadinamas mulčiavimu. Specialistai pataria pavasarį nepalikti peraugusios, mulčiuotos vejos ant žemės, nes didelis jos kiekis neleis kvėpuoti jaunai, augančiai žolytei. Todėl reikėtų arba suskubti pjauti veją kai ši dar neperaugo, arba surinkti nupjautą. Mulčiavimui naudojami ir specialūs žoliapjovių peiliai, kurie veją smulkiai sukapoja.

Pasirūpinkite peiliais iš anksto

Žoliapjovių peiliais pasirūpinkite anksčiau, dar prieš naujo vejos pjovimo sezono pradžią. Svarbu, kad jie būtų aštrūs, nesugadinti, nesulinkę. Jei pastebite, jog peiliai susidėvėję tikrai nesudėtinga įsigyti naujus. Pagal parametrus bei technikos prekinį ženklą nesunkiai rasite jums tinkamus peilius internetinėje parduotuvėje agropartsbaltija.lt

Naudotasi informacija iš šaltinio: https://www.delfi.lt/agro/ukio-praktika-patarimai/pavasariniai-vejos-darbai-ekspertai-pataria-kaip-atsikratyti-pelesio-ir-kurmiu.d?id=86771635

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts