Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Užklumpa tada, kai nelaukiate: dažniausios prostatos ligos

prostatos ligų simptomai

Vyrai kažkodėl jaučia didelę baimę vykti pas medikus ir pasitikrinti savo seksualinę sveikatą. O tai yra blogas požiūris, kadangi tiek moterims, tiek vyrams, visiems vienodai turėtų rūpėti jų sveikatos būklė. Prostatos ligų šiandien skaičiuojama kelios dešimtys, tačiau kelios jų yra pačios populiariausios. Labiausiai įvairaus amžiaus vyrus kankinančios prostatos problemos yra trys: prostatitas, hiperplazija bei prostatos vėžys. Visos jos turi ryškius simptomus, tiesa tik vėžys išlieka paslaptingas ilgą laiką. Ką derėtų žinoti apie kiekvieną iš šių sutrikimų bei kokie yra pagrindiniai prostatos ligų simptomai?

Prostatitas – dažniausiai jaunus vyrus pakertanti liga

Prostatitas – tai prostatos uždegimas, sukeltas tam tikrų bakterijų arba grybelių. Įvairiais keliais į vyro kūną patenkanti infekcija labai greitai išplinta prostatoje ir joje „užkuria“ tikrą uždegimą. Virusas pas vyrą gali patekti trejopai: per šlapimtakius, per kraują, per tiesiąją žarną. Tačiau tam didelės įtakos gali turėti ir paprastas uždegimas, gripas ar imuniteto nusilpimas. Prostatitas dažnai pasireiškia jauniems vyrams, kurie dėl skubėjimo nesaugo savo sveikatos. Prostatos ligų simptomai prostatito atveju yra tokie: skausmas šlapinantis, pablogėjusi erekcija, skausminga ejakuliacija, diskomforto jausmas varpos galvutės srityje, sėklidės ar sėklidžių skausmas. Dėl tokių nemalonių pojūčių vyrai paprastai ima vengti sekso, lytiniai santykiai jiems asocijuojasi su skausmu. Pastebėjus vieną ar kelis požymius, reikėtų nedelsiant kreiptis pas medikus.

Hiperplazija – nepavojingas, tačiau nerekomenduotinas vyresnių vyrų prostatos pasikeitimas

40 metų sulaukę vyrai ir vyresni, dažnai skundžiasi šlapinimosi sutrikimais. To priežastis paprastai būna padidėjusi prostata. O jeigu tiksliau: hiperplazija. Tokia lytinės sveikatos būklė reiškia, kad vyro prostatoje suvešėjęs audinys, didina ir patį organą. Pasikeitęs prostatos dydis lemia šlapimtakių užspaudimą. Iš organizmo normaliai negalintis pasišalinti šlapimas sukelia daug problemų. Hiperplazija, kaip liga, yra labai dažna. Ko ne kas antras vyras tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje turi išvešėjusią prostatą. Prostatos ligų simptomai itin ryškūs hormonų persitvarkymo periodu. Šis vyrų endokrininės sistemos pokyčių metas vadinamas andropauze. Pagrindiniai hiperplazijos požymiai: vyras dažnai nori lankytis tualete, šlapimo srovė susilpnėja, jiems gali būti sunku šlapintis. Nors suvešėjęs prostatos audinys laikomas gerybiniu organizmo pokyčiu, visgi tokie pasikeitimai ilgainiui negydomi tampa pavojingi: kyla rizika susirgti įvairiomis šlapimo ligomis, vyrui gali dingti erekcija, o šlapimo pūslėje gali pradėti formuotis akmenys.

Prostatos vėžys – rimčiausia prostatos liga

Onkologinis susirgimas, su kuriuo daugelis vyrų gyvena metai iš metų – prostatos vėžys. Priešingai nei kitų prostatos ligų simptomai vėžio atveju ryškių požymių neina pastebėti. Dėl nežinomybės ir reguliaraus nesitikrinimo kasmet prostatos vėžiu suserga šimtai vyrų. Vienintelis būdas užkirsti kelią šios ligos progresavimui – profilaktinis pasitikrinimas. Laiku pastebėjus ligą galima visiškai išgyti.

Pagal: http://justnet.lt/category/medicina/

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts