Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

vartų automatikaJei planuojate ar jau statote namą, tikriausiai numatėte vietą ir garažui. Tiesa, šiandien garažas dažnai naudojamas ir ne pagal paskirtį – jame įrengiamos dirbtuvės, laikomi namų apyvokos daiktai ir pan. Bet kokiu atveju garažui reikalingi ir vartai, kurie apsaugotų jūsų namų turtą ir neleistų iš jų pabėgti šilumai.  Šį kartą pakalbėkime apie sparčiai populiarėjančius pakeliamus segmentinius garažo vartus. Kodėl juos vis dažniau renkasi lietuvaičiai?

Vartų automatika, kai vartai atsidaro patys, šiais laikais jau nieko nestebina, tačiau technologija tobulėja ir leidžia nuosavų namų šeimininkams išsirinkti tokius automatinius vartus, kurie optimaliai atitiktų jų lūkesčius bei poreikius. Iš atskirtų segmentų sudaryti pakeliamieji segmentiniai, kartais dar vadinami sekcijiniais, garažo vartai atsidaro vertikaliai į viršų. Tokia  vartų konstrukcija padeda dar efektyviau taupyti vietą: priešingai nei plokštuminiai  ar atveriamieji garažo vartai, segmentiniai vartai jų atidarymo ar uždarymo metu visiškai neišsikiša nei į išorę, nei į vidų, todėl nereikia sukti galvos ar vartai gali apgadinti šalimai esančius daiktus, ar vartų automatika gali pradėti gesti, jei vartai užkliudys šalia esantį krūmą ar kitą objektą.

Kitas labai didelis šių vartų privalumas – šiluma. Specialistai tokius vartus rekomenduoja tiems nuosavų namų savininkams kurių garažas yra šildomas arba jungiasi su kitomis šildomomis namo  dalimis. Segmentiniai vartai geriau sulaiko šilumą namuose, nes yra gamini iš cinkuoto plieno, o šiluminė izoliacija dažniausiai būna iš poliuretano putų.  Be to, šie vartai gali būtį įvairaus storio, priklausomai nuo jūsų individualių pageidavimų. Specialistai teigia, kad nuosavam namui pilnai pakanka ir 2 cm storio vartų, kad šie efektyviai sulaikytų šilumą. Kita vertus, reiktų atminti, kad būtina pasirūpinti tinkamu ir sienų bei durų, kurios ribojasi su įėjimu į namą, apšiltinimu.

Vartų automatika gerokai palengvino gyvenimą, padeda sutaupyti laiko ir kiemo erdvės, tačiau reiktų atminti, kad segmentinių garažo vartų įrengimo darbus geriau patikėti savo sritį išmanantiems specialistams, kurie ne tik įrengs kokybiškus vartus, bet ir patars, kaip juos prižiūrėti, kad šie ilgiau tarnautų ir džiugintų jus savo patogumu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts