Vienos įdomiausių detalių apie sužadėtuvių žiedus
Šiandien sužadėtuvių žiedai yra neatsiejama kiekvienų sužadėtuvių dalis. Sužadėtuvių žiedas dabar simbolizuoja didžiulę meilę ir besąlygišką atsidavimą. Tai taip pat yra ir tvirčiausias pažadas būsimoms vestuvėms. Tačiau nors šiomis dienomis sužadėtuvių žiedai turi tokią romantišką ir sentimentalią reikšmę, vis dėlto taip buvo ne visais laikais. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad sužadėtuvių žiedai pasižymi ir ypatingai sena istorija, menančia tūkstančius metų atgal. Todėl labai įdomu apie sužadėtuvių žiedus pateikti ir ne vieną faktą.
- Kada padovanotas pirmasis sužadėtuvių žiedas su jame inkrustuotu deimantu? Istorikai mano, kad pirmą kartą sužadėtuvių žiedas su deimantu buvo padovanotas 1477 m. Burgundijos kunigaikštytei Marijai. Jį jai padovanojo imperatorius Maksimilijonas I. Įdomu tai, kad jai įteiktame žiede inkrustuoti deimantai sudarė „M“ raidę. Manoma, kad tai davė pradžią sužadėtuvių žiedų su deimantais populiarėjimui.
- Kada atsirado pirmieji sužadėtuvių žiedai? Kalbant apie šiuos svarbius sužadėtuvių simbolius neabejotinai tampa labai įdomu sužinoti ir kada jie atsirado. Ankstyviausi rasti istoriniai šaltiniai rodo, kad galimai sužadėtuvių žiedai atsirado dar senovės Egipte. Tuo metu žiedo forma senovės egiptiečiams prilygo amžinybei, todėl jie žiedus naudojo įprasmindami dviejų žmonių amžiną meilę.
- Kodėl sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto? Ar kada nors buvote susimąstę, kodėl sužadėtuvių žiedą mūvime būtent ant bevardžio kairės rankos piršto? Manėte, kad tai tik atsitiktinumas? Tačiau iš tikrųjų ši tradicija yra labai sena. Anuomet buvo tikima, kad būtent šiame piršte teka „vena amoris“ arba „meilės vena“, kuri susijungia su širdimi. Deja, bet iš tikrųjų tokia vena neegzistuoja, nepaisant tūkstančius metų gyvuojančios tradicijos.
- Kokie sužadėtuvių žiedai buvo populiarūs Viktorijos eroje? Neabejotinai esate girdėję apie tai, kad Viktorijos eroje gaminti sužadėtuvių žiedai būdavo labai prabangūs ir išskirtinių dizainų. Tačiau labai svarbu paminėti tai, kad Viktorijos eroje taip pat populiariais tapo ir įvairūs romantikos kupini motyvai, pvz., širdys, gėlės, lankai ir kt. Tarp tokių simbolių buvo ir gyvatės! Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai – gyvatės buvo labai mėgstamas simbolis (ypač karalienės Viktorijos, kurios sužadėtuvių žiedas taip pat buvo gyvatės formos su akyse inkrustuotais smaragdais). Gyvatės simbolizavo atgimimą, atsistatymą ir amžinybę.
- Kas padovanojo „Toi et moi“ žiedą? Tikriausiai ne vienas iš jūsų buvote girdėję „paslaptingojo“ žiedo pavadinimą „toi et moi“, reiškiantį „aš ir tu“ (išvertus iš prancūzų kalbos). Būtent šis žiedas ankstyvaisiais moderniaisiais laikais buvo labai populiarus, kadangi pastarąjį Napoleonas padovanojo savo žmonai Žozefinai Bogarnje. Klausiate, kuo jis buvo ypatingas? Šis sužadėtuvių žiedas buvo pagamintas su dviem inkrustuotais kriaušės formos brangakmeniais, iš kurių vienas buvo deimantas, o kitas – safyras.
- Kada atsirado frazė – „Deimantai yra amžini“? Šią frazę neabejotinai yra girdėjęs kiekvienas iš jūsų. Tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kada ir kaip ji atsirado. Taigi, tai įvyko 1947 m., kai dėl Didžiosios depresijos labai sumažėjo deimantų pardavimai. Deimantų gamyba, jų apdirbimu ir pardavimu užsiimanti tarptautinė „De Beers“ kompanija nusprendė imtis priemonių, kad tai išspręstų, todėl sugalvojo ypatingą reklaminį šūkį, kuris dabar skamba bene kiekvieno iš mūsų galvose. Nereikia nė sakyti, kaip šis šūkis paveikė deimantų rinką. Juolab, kad iki šiol pats populiariausias vartotojų pasirinkimas yra sužadėtuvių žiedai su deimantais.
Žinoma, tai nėra vieninteliai įdomūs faktai apie sužadėtuvių žiedus. Jų istorija ir ištakos yra labai senos, todėl visiškai suprantama, kad tai yra vienos iš tų detalių, apie kurias galima kalbėti dar labai ilgai. Tuo tarpu, jei jūs taip pat ėmėte dairytis sužadėtuvių žiedų, galite apsilankyti https://ziedelis.lt/suzadetuviu-ziedai/modernus-suzadetuviu-ziedai/ ir peržiūrėti platų modernių sužadėtuvių žiedų asortimentą.