Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Paslaugos gyventojamsStudijos

Anglų pamokos pradedantiesiems – startas tobulėti

anglų pamokos pradedantiesiemsApie tai, kokia svarbi ir naudinga anglų kalba, šnekama nuolat. Pavyzdžių, kodėl taip akcentuojama reikšmė, toli ieškoti nereikia. Sakykim, dirbate bare, į kurį užsuka užsieniečiai. Didžiausia tikimybė, kad jie prabils būtent angliškai. Jeigu nesuprasite, kas sakoma, teks aptarnavimą perleisti kolegai ir, deja, negauti arbatpinigių. Todėl dėmesys sutelkiamas į kursus, nes anglų pamokos pradedantiesiems yra startas tobulėti.

Archajiški mokymo metodai dažnai neefektyvūs ir susiję labiau su teoriniais dalykais, o ne su tuo, kas ypač pasitarnautų praktiškai. Ar ne keista, kad anglų kalbą mokęsis žmogus ne visada gali pasigirti sklandžiai šnekąs angliškai? Tuomet mokymosi procesas atrodo niūrus, tarsi sriubos valgymas su šakute. Bet ne veltui YVA kadaise dainoje kreipėsi į paukštelį, tikėdamasi, kad šis išspręs bėdas. Pvz., kolibris toks mažas ir toks greitas. Tad kodėl nepasitelkus šio mažo sparnuočio pavyzdžio kaip įkvėpimo?

Anglų pamokos pradedantiesiems – ne tik mokymasis, bet ir galimybė. Galimybė „prasimušti“, imti laisvai kalbėti, skaityti ir rašyti užsienio kalba. O ji pravers visur – tiek vykstant į užsienį, tiek siekiant darbo vietos.

Pastaraisiais metais labai gaji tapo asmeninio tobulėjimo tema. Jeigu nežinote, kur būtų galima panaudoti susikaupusį norą ko nors siekti ir nesidžiaugiate savo anglų kalbos įgūdžiais, tuomet anglų pamokos pradedantiesiems – puikus orientyras. Čia sužinoma daug naujo. Ne tik sužinoma, bet ir pritaikoma praktiškai. Tiems, kurie dvejoja: niekas nuo pat pirmo karto nelieps kalbėti monologų, niekas neskirs tokių užduočių, kurios ne pradedančiųjų, o pažengusiųjų nosiai.

Visuma atrodo gana patraukliai. O kaipgi dėl pačios metodikos? Jei pakalbintumėte dešimt mokytojų, kiekvienas iš jų paminėtų vis kitokių dalykų. Tačiau labai tikėtina, kad požiūrio taškai kažkur susijungtų. Pvz., vienas mokytojas itin pabrėžtų, kad reikia stipriai mokytis gramatiką, o kitas teigtų, kad taisyklės įsisavinamos kone natūraliai. Bet abu specialistai sutiktų dėl naudos, gaunamos bandant regzti sakinius iš išmoktų žodžių.

Anglų pamokos pradedantiesiems skiriasi nuo pažengusiems skirtų kursų. Apskritai kursų yra kelios rūšys. Ir visada reikia apgalvoti, kokia verčiausi dėmesio. Jei turite laiko, jei niekur neskubate, tuomet tikriausiai nesirinksite intensyvių kursų. O jei esate abiturientas ir siekiate pagerinti jau turimus įgūdžius, nesiregistruosite ten, kur nurodyta „pradedantiesiems“. Kiekvienam atvejui yra konkrečios pamokos, organizuojamos žmonių, kurių dėka anglų kalba nebekelia jokios baimės.

Nėra amžiaus limito ar kitokių apribojimų. Kai kada limitus nusistatome patys. Galbūt atrodo, kad neverta pradėti mokytis, galbūt sunku prisiversti, gal ankstesnio mokymosi patirtis neįkvepia. Situacijų būna įvairių, bet tie, kurie lankosi kursuose ar juos jau baigė, atsiliepia teigiamai ir rekomenduoja visiems neapsisprendusiems.

Anglų pamokos pradedantiesiems tampa netgi labai įdomiu užsiėmimu. O padaryta pažanga yra stiprus motyvacinis veiksnys.

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts