Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Kelionės

skrydžių į BankokąBankoke kiekvienais metais apsilanko apie vienuolika milijonų turistų. Tai miestas, kuriame vienoje harmonijoje dera ir senosios Tailando šventyklos, ir modernūs dangoraižiai. Nuo budistų vienuolynų iki pasaulinio lygio naktinių klubų – čia patirti galima ryškiausius gyvenime įvykius.

Nors Tailandas yra toli nuo mūsų įsikūrusi šalis, galima rasti nupigintų skrydžių į Bankoką ir pagaliau patirti kelionių po Aziją svaigulį. Jeigu visad slapta pagalvojote apie tai, koks jausmas lankytis tokių įspūdingų kontrastų mieste, siūlome susipažinti su svarbiausiai faktais apie Bankoką.

  1. Šio dalyko tikrai daugelis nežino, tačiau prie įsigyjant pigius lėktuvo bilietus į Bankoką, žinokite jog tradicinis Bankoko pavadinimas yra daug ilgesnis nei šis vienas žodis. Iš tikro šio miesto vardas yra bene ilgiausias pasaulyje ir skamba taip: “Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit”. Šis pavadinimas net gi įtraukatas į Gineso rekordų knygą.
  2. Bankokas taip pat yra ir didžiausias Tailando miestas. VIenas iš dešimt tailandičių gyvena Bankoke.
  3. Mieste vyrauja įdomūs įstatymai – pavyzdžiui, išėjęs iš namų be apatinių gali sėsti į kalėjimą. Taip pat nelegalu yra vairuoti transporto priemonę nuoga krūtine. Prieš įstatymą taip pat stosi, jei netyčia ar tyčia užlipsi koja ant tailandietiškos valiutos.
  4. Bankoke buvo išrastas ir pirmą kartą pagamintas garsiausias pasaulyje energetinis gėrimas Red Bull. Tai įvyko 1976 metais. Jo kūrėjas Chaleo Yoovidhya iki savo mirties 2012 metais buvo trečias turtingiausias Tailando gyventojas.
  5. Tailande gyvena 200 000 milijonierių ir beveik 95 proc. jų įsikūrę Bankoke.
  6. Wat Traimit kinų kvartale stovi didžiausia pasaulyje Budos statula iš gryno aukso. Ji sveria 5.5 tonas ir yra įvertinta 250 milijonų dolerių.
  7. Bankoko mieste yra nemažai kanalų, todėl miestas neretai vadinamas rytietiškąja Venecija.
  8. Kaip ir Venecija, Bankokas taip pat kas metus vis labiau “skęsta” dėl kylančio vandens lygio. Per metus miestui panyrant apie 2 cm, skaičiuojama, kad per ateinančius 15 metų Bankokas jau atsidurs po vandeniu. Tad skubėkite apsilankyti Bankoke, pradėdami ruoštis skrydžiui į Tailandą jau šiandien!

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts