Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Kelionės

Pigūs lėktuvo bilietai į MilanąĮ Milaną visas pasaulis skrenda pasižvalgyti madų, pasimėgauti itališku maistu ir kultūra bei dar daugiau. Šiandien šis miestas yra Italijos mados sostinė ir viena iš Europos mados sostinių. Tai elegantiškas miestas, kuriame atvykus gali pajusti itališką šalies dvasią ir daug pamatyti.

Garsiausios Milano vietos yra Milano katedra, Teatro alla Scala, ir daugybė kitų miesto kampelių. Norint tinkamai pažinti šį miestą arba planuojant skristi į Milaną, verta apie jį sužinoti kiek daugiau:

 1. Milanas turi daugiausiai dangoraižių visoje Italijoje
 1. Kai Napoleonas atvyko į šiuos kraštus, jis įkūrė Italijos karalystę, o tada save karūnavo karaliumi Milano Katedroje 1805 metais, kuomet šį miestą deklaravo karalystės sostine.
 1. Kai Milaną valdė austrai, miestas tapo pasaulio operos sostine. Čia savo tris pjemjeras atliko net pats Mocartas. Dar ir šiandien Teatro Regio Ducal vyksta pasaulinio lygio operos.
 1. Pagal archeologų tyrinėjimus, Milanas buvo įkurtas keltų apie 600 metų prieš Kristų.
 1. Milanas yra antras pagal dydį miestas Italijoje po Romos, o taip pat miestas turi statusą kaip svarbiausias ekonominis šalies taškas.
 1. 1833 metais į miestą atvyko pats Giuseppe Verdi. Deja tada jis dar tik pradėjo muzikuoti ir net nepateko į Milano konservatoriją. Nors tada buvo išsakyta, kad būsimam kompozitoriui stinga talento, šiandien ši konservatorija pavadinta būtent šio kompozitoriaus garbei.
 1. Milane esančioje Renesanso laikų bažnyčioje Santa Maria delle Grazie vis dar egzistuoja garsoji Da Vinčio “Paskutinė vakarienė”.
 1. Milanas buvo vienas iš tų retų Europos miestų, kurių XIV amžiuje nepalietė maras.
 1. Milano tramvajų tinklas yra vienas pažangiausių Vakarų Europoje.
 1. Milano troleibusų maršrutų tinklas – tai ratu miesto centre kursuojantys troleibusai, o už šio rato prasideda atšakos į miesto rajonus.
 1. Būtent milaniečiams kilo idėja aperityvui – tai dienos laikas, kuomet Milano barai ir kavinės siūlo visiems sustoti ir valandėlei pasimėgauti kava ar kitu užkandžiu. Tai vyksta kasdien 19.00-21.00 val.

Pigūs lėktuvo bilietai į Milaną vis kirba jūsų mintyse? Nepraleiskite progos susipažinti su šia architektūriškai bei kultūros prasme turtinga Italijos sostine. Kelionė į Italiją jus tikrai nustebins!

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts