Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiPaslaugos gyventojams

Jums reikalinga paskola būstui? Ne bėda. Dėl jos galite kreiptis ne tik į banką, bet ir į mūsų šalyje vis sparčiau besisteigiančias kredito unijas. Viena tokių – VKU (Vilniaus kredito unija). Įmonė teikia būsto paskolas skirtas gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto įsigijimui, būsto statymui, rekonstravimui ar renovacijai. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių.

Pagrindinis reikalavimas – 15 proc. nuosavų lėšų

Kaip žinia, paskolos būstui būna gana didelės ir jos imamos eilei metų. 15 proc. – aktualus skaičius, ketinantiems imti būsto paskolą. Taigi, labai svarbu pasiskaičiuoti savo finansines galimybes. Geriausiai tą padaryti atvykus į pačią uniją. Čia specialistai jums duos tikrai vertingų patarimų. Beje, jeigu labai nekantraujate paskaičiuoti, kokią paskolą jums realu gauti, pasinaudokite internetiniame puslapyje esančia paskolos skaičiuokle – užklausa. Preliminarūs duomenys jums bus aiškūs labai greitai.

Beje, verta žinoti, jog tie 15 proc. galioja perkant būstą naujos statybos pastate. Jei išsirinkote senesnės statybos būstą, jums gali prireikti didesnio pradinio įnašo. Tai dar viena taisyklė, patvirtinanti, jog ne visada nauji namai – pernelyg brangus variantas.

Svarbiausia – neskubėti

Kad ir kaip maga kuo greičiau įsigyti nuosavą būstą, neskubėkite priimti sprendimo dėl paskolos. Turėtumėte atsižvelgti į dabartinę savo finansų būklę. Kredito unija, be abejonės, tai padarys savo metodais. Ir net jeigu įvyko tinkamos derybos ir beliko tik pasirašyti, neskubėkite to daryti. Atidžiai perskaitykite sutartį. Kiekvienas sutarties punktas yra svarbus, todėl atidžiai juos išanalizuokite.

Kaip tinkamai pasirinkti kredito gavėją

Šiandien visi bankai ir kredito unijos turi savus internetinius puslapius. Nepatingėkite jų pastudijuoti.  Kredito davėjas turi pateikti tipinę bendro pobūdžio informaciją apie siūlomas būsto paskolos sąlygas. Ją visuomet galite palyginti su kitų įmonių teikiama informacija.

Įpareigojantis pasiūlymas – tai asmeninis pasiūlymas, kurį kredito davėjas pateikia vartotojui, atlikęs jo kreditingumo vertinimą. Skaidriai dirbanti kredito unija jums duos bent 30 dienų sprendimo priėmimui. Skubotumas tikrai nėra kokybiško darbo ženklas.

Galiausiai – jūs visuomet galite reikalauti, kad kartu su įpareigojančiu pasiūlymu būtų pateikta ir sutarties projekto kopija. Kredito suteikėjas privalo suteikti tokią paslaugą.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts