Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Automobiliai

Pagrindinės priežastys, kodėl perkaista automobilio variklis

Aušinimo sistemaAušinimo sistema gali pridaryti automobiliui nemažai žalos, jeigu ignoruosite signalus, jog variklis tuoj perkais.  Automobilio variklis darbo metu gali smarkiai įkaisti – ne tik karštomis vasaros dienomis, bet net ir žiemą. Jeigu papuolėte į kamščius arba didele apkrova kylate į kalną, variklis gali sunkiai atlaikyti kaitrą, o blogiausiu atveju nuo didelės vidinės temperatūros “užvirti”.

Jeigu norite apsisaugoti nuo šių negandų, ir siekiate, kad automobilio variklio aušinimo sistema veiktų sklandžiai, siūlome išsiaiškinti pagrindines priežastis, dėl kurių gali kilti panašios problemos.

  • Pirmiausiai gali būti, jog sistemoje yra per mažai aušinimo skysčio. Jeigu ant variklio paviršiaus matote baltas nuosėdas arba po automobiliu paliekami tosolo lašai – gali būti, kad aušinimo skystis prateka.
  • Pasitaiko, kad blogai veikia automobilio termostatas. Dėl besikaupiančių nuosėdų, aušinimo sistema ir termostatas nebefiksuoja tosolo temperatūros. Jeigu norite to išvengti, nepilkite į aušinimo sistemą kieto vandens.
  • Už daug aušinimo sistemos gedimų yra atsakingas varginantis ir ilgas variklio veikimas. Intensyvus ir didelio dažnio alkūninio veleno sukimasis reikalauja daugiau tosolo, kuris varomas per aušinimo sistemas, todėl svarbu pakankamas jo kiekis.
  • Pavojingas automobiliui yra vidinis perkaitimas, kai prietaisų skydelyje salone nedega įspėjamoji lemputė, o aušinimo sistemoje vyksta perkaitimas. Taip gali nutikti dėl didelio kiekio nuosėdų aušinimo takuose. Susikaupusios jos trukdo pratekėti skysčiui ir dar blogiau – sukuria kamštį, kur pradeda kauptis šiluma, auga temperatūra. Tokiomis sąlygomis tosolas gali nėt praėsti aušinimo ertmes.
  • Jei pajutote saldų kvapą, sklindantį iš variklio, tai rodo, jog kažkur prateka tosolas.

Norėdami išvengti šių problemų, laiku keiskite aušinimo skystį, plaukite aušinimo sistemą, pasirūpinkite tvarkingu termostato darbu.

  • Jeigu pastebėjote, jog prietaisų skydelyje temperatūros rodyklė artėja prie pavojingos ribos, imkitės veiksmų: įjunkite salono šildymą – taip išeis laukan didesnė dalis šilumos, sustokite šalikelėje, bet nestabdykite variklio, nes nustos cirkuliuoti aušinimo skystis. Tačiau jei matote, jog situacija negerėja, išjunkite variklį, bet palikite starteriu įjungtą automobilį, tuomet jis liks vėdinamas.

Jeigu sugedo jūsų aušinimo sistema ir norite gera kaina įsigyti jai reikalingas detales, užsukite į pigiausiosdalys.lt. Čia galite su akcija pigiau gauti viską savo automobiliui. Apsilankyti galite internetu, Vilniuje ir Šiauliuose.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts