Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Straipsniai

fejerverkaiKaip ir kiekvienas daiktas ar produktas, naudojamas kasdienybėje, fejerverkai taip pat gali pasigirti spalvinga, legendomis apipinta savo atsiradimo istorija. Šie pirotechnikos gaminiai praėjo ilgą gamybos kelią, kol galiausiai tapo tokiais, kokie yra dabar – įspūdingi, traukiantys akį ir mielai naudojami įvairių švenčių ar renginių metu. Kokie yra pagrindiniai ir patys svarbiausi istoriniai faktai, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam, nors šiek tiek susiduriančiam su šiais gaminiais?

Senovėje žmonės turėdavo kur kas daugiau baimių – kiekvienas ir dabar kažko bijome, tačiau dažniausiai tai būna kur kas realesnės baimės. Vargu, ar kas nors kaip vieną didžiausių savo baimių galėtų įvardinti piktąsias dvasias, tačiau būtent šio reiškinio bijojo kinai. Bijojo taip, jog mėtydavo į ugnį jaunus bambukus, o šie, sproginėdami skleidė itin didelį triukšmą. Pasitelkus papildomas priemaišas, buvo galima išgauti ir ryškesnį vaizdą, o kai atsirado parakas, pradėjo rastis ir pirmieji tikrieji fejerverkai.

Yra ir kita legenda, bylojanti, jog fejerverkų atsiradimui didžiausią įtaką padarė vienuoliai. Norėdami tapti nemirtingais, jie siekė sukurti eliksyrą, kuris garantuotų amžinąjį gyvenimą. Fantastikos gerbėjai turbūt ne kartą girdėjo apie filosofijos akmenį, kurio gamybai reikalinga siera, salietra ir akmens anglis – šis derinys taip pat puikiai sproginėja ir skleidžia ryškų vaizdą, todėl išmintingieji kinai netruko šios tendencijos panaudoti ir fejerverkų gamybai.

Nepriklausomai nuo to, kuria legenda tikėsime (o galbūt teisingos ir jos abi), faktas išlieka vienas – dėl fejerverkų atsiradimo turėtume būti dėkingi būtent Kinijos gyventojams. Jų išradingumo dėka šie pirotechnikos gaminiai keitėsi ir tobulėjo, o galiausiai išpopuliarėjo taip, jog renginiams nebereikėjo nei muzikos, nei dekoracijų, kadangi užburiantis ugnies šokis pranokdavo bet kokius kitus programos elementus.

Atvežtas į Europą, šis išradimas taip pat susilaukė didelio susidomėjimo, todėl tapo vis patrauklesnis ir patogesnis naudoti – galėdavo vis ilgiau išsilaikyti ore, pasiūlyti daugiau spalvų, o galiausiai būti priderintas ir prie kitų elementų. Dabar fejerverkai gera kaina ir įspūdingais pasirodymais žavi kiekvieną, kuris nori į gyvenimą įnešti šiek tiek spalvų ir magijos.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts