UAB pirkimas ar steigimas: pliusai ir minusai
Daugiau nei trečdalis lietuvių sutinka, kad pradėti savo nuosavą verslą Lietuvoje yra geras sprendimas. Tam suteikiamos gana patrauklios sąlygos, galima atrasti pakankamai informacijos, kaip įsteigi savo įmonę, o ką jau kalbėti apie įmonių, kurios padeda įsteigi įmonę, gausą. Visgi, statistika rodo, UAB pardavimas klesti, nes lietuviai mieliau renkasi pirkti jau įsteigtą verslą. Tad kyla klausimas, kas lemia tokį būsimųjų verslininkų pasirinkimą.
UAB steigimas reikalauja daug laiko. Paprastai įmonė įsteigiama per 5 darbo dienas, tačiau visų reikalingų dokumentų surinkimas ir įforminimas „suryja“ gerokai daugiau laiko. Gana didelės laiko sąnaudos yra viena iš priežasčių, kodėl UAB pardavimas ir pirkimas sparčiai populiarėja. Žinoma, daugelį visų reikalingų procedūrų galima atlikti internetu ar kreipiantis pagalbos į profesionalius įmonių steigėjus, kurie visus dokumentus paruoš itin operatyviai, tačiau reikia pripažinti, kad UAB pardavimas – pirkimas vyksta žymiai sparčiau, jau kitą dieną, po sutarties pasirašymo, įmonės vadovas gali priimti sprendimus.
Daug sunkiai suprantamos informacijos. Išties nemažai daliai būsimųjų verslininkų UAB steigimas primena gūdų ir klaidų mišką. Būtina apgalvoti tiek daug įvairiausių smulkmenų, nueiti į tiek daug skirtingų vietų, pateikti tiek daug dokumentų… UAB steigimo procesas atrodo išties painiai, o štai pirkimas žymiai paprastesnis sprendimas – išsirenkate įmonę, už ją sumokate, pasirašote visus reikalingus dokumentus ir viskas.
PVM kodas, licencijos, leidimai – tai dar viena iš priežasčių, kodėl žmonės renkasi pirkti, o ne steigti UAB, kadangi įsigijus įmonę su visais reikalingais dokumentais, sutaupoma daug nervų ir laiko.
UAB pardavimas – pirkimas daugelį žavi savo paprastumu, tačiau vertėtų atminti, kad perkant įmonę egzistuoja ir rizika. Kai asmuo pats steigia įmonę, jis viską daro nuo pradžių, todėl puikiai žino visas smulkmenas ir įsivaizduoja verslo riziką. Tuo tarpu, asmuo pirkdamas UAB, negali būti tikras, kad gaus tai, kas buvo reprezentuojama prieš įmonės pardavimą. Taigi, įsigyti įmonę vertėtų tik iš tų asmenų ar įmonės, kuri turi gerą reputaciją ir yra puikiai vertinama buvusių klientų. Įmonės pirkimas rizikingesnis nei įmonės steigimas, todėl labai svarbu skirti pakankamai laiko įmonės analizei. Tik tada galima bus įsigyti kokybišką ir tvarkingai paruoštą UAB.