Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Automobiliai

Į ką atsižvelgti perkant vasarines padangas?

padangos

Automobilių savininkai turi gerai suprasti skirtumus tarp žieminių ir vasarinių padangų. Pirmiausią, ką reikia suprasti, tai kad medžiagos, iš kurių jos yra gaminamos nėra vienodos ir gamintojai naudoja skirtingų sudėčių gumos mišinius. Žieminės padangos yra gaminamos iš minkštesnio mišinio, tam kad nesukietėtų esant didesniam šalčiui ir galėtų užtikrinti gerą sukibimą su kelio danga. Vasarinės gi savo ruožtu yra gaminamos iš kietesnės gumos, kad geriau atlaikytų karštesnius orus ir įkaitusį asfaltą.

Kaip ir žieminėse padangose, vasarinėse yra svarbus protektorius, nors ne visi vairuotojai apie tai susimąsto. Svarbu yra kiekvieną sezoną naudoti atitinkamas padangų rūšis, tam kad jos užtikrintų maksimaliai saugų važiavimą ir galėtų atskleisti visus savo privalumus. Oro temperatūrai krentant žemiau 7 laipsnių šilumos, mažėja vasarinių padangų elastingumas. Dėl to, automobilis gali pradėti slysti net ir sausame kelyje. Taip pat padidėja stabdymo kelias ir automobilis tampa sunkiau valdomas.

Padangos įtakoja daugelį niuansų, nuo kurių priklauso vairavimo saugumas ir pojūtis. Sukibimo su kelio danga ir stabilumas yra vieni svarbiausių. Tačiau nereikėtų pamiršti ir apie tokias charakteristikas kaip triukšmingumas, atsparumas susidėvėjimui ir pasipriešinimas akvaplanavimui. Nors jas įvertinti greičiausiai pavyks tik išbandžius padangas realiomis sąlygomis, tačiau apie jas galima sužinoti ir susipažinus su įvairiais bandymais, kurios atlieka nepriklausomi ekspertai, bandant išsiaiškinti geriausias padangas savo klasėse.

Renkantis vasarines padangas, atkreipkite dėmesį į tai, kokias naudojate žiemą. Tai padės išvengti nepageidaujamų skirtumų vairuojant, kurie ir be to, keičiantis sezonams būna ganėtinai ženklus. Vasarinės r16 skersmens padangos labiausiai tiktų keičiant tokio pat skersmens žiemines. Kuo panašesni kiti parametrai, tuo lengviau pavyks prisitaikyti prie naujų padangų.

 

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts