Italijos mados istorija
Paryžius nėra vienintelė Europos mados sostinė. Londonas ir Milanas taip pat aršiai ginasi mados miestų statusą, tad itališka mada nėra kažkas negirdėto ir neregėto. Jau nuo pat antrojo pasaulinio karo laikų Paryžius pamažu išleido iš rankų mados monopoliją ir mados namai pradėjo kurtis ne tik čia, bet ir Amerikoje, o galiausiai ir Italijoje.
Tie, kurie mėgsta apsilankyti Milane ir niekuomet nepraleidžia mados namų išpardavimų, jau yra įpratę, kada geriausia užsakyti lėktuvo bilietus į Italiją, kad į geriausius išpardavimus pakliūtų pačiu laiku. O kol ruošiatės į Milaną, pateiksime trumpą italų mados istoriją.
- Po Antrojo Pasaulinio karo, atskirai nuo Paryžiaus mados industrijos pradėjo veikti Amerikos mados namai. Iškilo savotiškai dvipolis mados pasaulis – prancūzai pasižymėjo elegancija ir prabanga drabužiuose, o amerikiečių mada buvo patogi, net gi sportiška. Tad natūralu, kad atsirado plyšys, kurį užpildyti galėjo tik aukso viduriukas tarp dviejų šių mados polių.
- Šį plyšį ir užpildė Italijos mada. Iki tol šios šalies pagrindinis eksportas buvo odos gaminiai, batai, aksesuarai, juvelyrika. Tačiau Florencijos verslininkas Giovan Battista Giorgini surinko gabiausius to laiko italų drabužių kūrėjus ir pradėjo juos burti į judėjimą, skatino gaminti išskirtinai itališkos mados kolekcijas.
- Italų madai pasisekė, nes ji vienu metu buvo ne tik elegantiška ir patogi, praktiška, bet ir ekonomine prasme buvo prieinama masėms. Tai nebebuvo vien aukštoji mada, skirta elitui. Nuo 1970-ųjų Armani, Versace ir Missoni iškilimo tai jau buvo didesniam ratui vartotojui prieinama aukštos kokybės mada.
Tad apsilankius Milane būtų klaida neužsukti apsipirkti į geriausių italų dizainerių išparduotuves, kur bent praėjusios sezono prekes įsigytumėte puikia kaina. Nepraleiskite pigių skrydžių į Milaną, Italiją ir pamatykite savo svajonių miestą dar šį pavasarį ar sparčiai artėjančią vasarą!