Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Automobiliai

padangos 

Atėjus pavasariui skubame keisti padangas. Vieni turi po du komplektus padangų kuriuos keičia pavasarį ir rudenį, kiti suka galvą kokias padangas įsigyti naujam sezonui, treti išvis nekreipia dėmesio, nesureikšmina ir toliau važinėja žieminėmis padangomis. Daug klausimų kyla tiems kurie svarsto ar pirkti vasarines padangas ar visgi išbandyti universalias. Apie tai kokiais atvejais reikia rinktis būtent šias padangas šiandien ir išanalizuosime. Tikimės kad perskaičius šį straipsnį jums taps aiškiau. 

Padangų skirtumai 

Pradėkime nuo to, kad visos padangos skirstomos į tris grupes. Tai yra vasarinės, žieminės ir universalios arba multi sezoninės. Visos šios padangos yra gaminamos iš skirtingo gumos mišinio, tai reiškia kad pavyzdžiui vasarinių padangų darbinė temperatūra yra ne žemesnė kaip penki laipsniai Celsijaus. Tai reiškia kad jei važiuosite su tokia padangą žiemą, sukibimas su kelio danga bus minimalus, automobilis slys nes padangų guma bus pernelyg sukietėjusi ir praradusi stabdymo savybes. Taigi, išvada paprasta, automobiliui metams reikia dviejų komplektų padangų, o tai gali kainuoti beveik tūkstantį eurų. Nemaža dalis vairuotojų taupo būtent padangų sąskaita rinkdamiesi universalias padangas nepaisant fakto kad jos nusidėvi greičiau ir generuoja didesnes degalų sąnaudas. 

Universalių padangų privalumai 

Kol Lietuvos įstatymai nedraudžia eksploatuoti tokias padangas tol galime jas naudoti. Universalios padangos turi ir žieminių ir vasarinių padangų savybes. Iš vienos pusės tai didelis privalumas, pirkėjas gauną taip vadinamą gerą kokybės ir kainos santykį tačiau universalus daiktas negali būti idealiai geras esant labai blogoms oro sąlygoms nei žiemą nei vasarą. Universalios padangos turi daugiau protektoriaus griovelių, jie ypač praverčia žiemą kai reikia geresnio sukibimo tačiau vasarą tokios padangos sukibimas su šlapia danga yra blogesnis nei vasarinių. Jei pažiūrėtume padangos skerspjūvį, pamatytume kad vasarinė padanga yra apvali kraštuose, o universali yra kiek kampuota, tai daroma tam kad padanga būtų stabilesnė žiemos sąlygomis. 

Kaip apsispręsti? 

Jūsų apsisprendimą kuomet verta rinktis universalios padangos.lt apsprendžia keletą faktorių. Universalios padangos jums tinka jei per metus nuvažiuojate tik kelis tūkstančius kilometrų, automobilį vairuojate lėčiau nei leistinas greitis, retai naudojatės automagistralėmis, pagrinde naudojate automobilį mieste arba kaime, nemėgstate išleisti pinigų brangioms padangoms ir privalomam jų keitimui kiekvienais metais. 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts